A to historia - wielka gala polskiego kabaretu i estrady

Polska 2012

Przypomnienie fragmentów widowiska kabaretowego z 1998 r., zorganizowanego z okazji 80-lecia ZASP-u. W przedstawieniu znalazły się skecze i monologi przedwojennych oraz współczesnych twórców.

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Kabaret i satyra

A to historia - wielka gala polskiego kabaretu i estrady w telewizji

ZwińRozwiń
  • Piątek 26.10.2012 12:35

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Przypomnienie fragmentów widowiska kabaretowego z 1998 r., zorganizowanego z okazji 80-lecia ZASP-u. W przedstawieniu znalazły się skecze i monologi przedwojennych oraz współczesnych twórców. Wystąpili m.in. Irena Kwiatkowska, Wojciech Pokora, Stanisław Tym, Zofia Merle, Wiktor Zborowski, Hanka Bielicka i Wiesław Michnikowski. W roli prowadzących imprezę pojawiły się Alina Janowska i Stanisława Celińska, które zaprezentowały teksty będące satyrycznym spojrzeniem na polską rzeczywistość artystyczną.

W cyklu Klasyka Polskiego Kabaretu przypominamy najwybitniejszych polskich twórców kabaretowych i programy i kabaretony z archiwum TVP. Znajdą się w nich niezapomniane skecze i piosenki kabaretowe, na których wychowały się pokolenia Polaków i które kształtowały ich poczucie humoru i wrażliwości artystycznej. Przypomnimy również programy kabaretowe z udziałem kabaretów młodszego pokolenia, których abstrakcyjny sposób myślenia i błyskotliwa inteligencja zdobyły uznanie i zachwyciły zarówno krytyków jak i publiczność. W cyklu tym nie zabraknie również programów twórców telewizyjnych lat 60. , 70. , 80. i 90. , których humor i żart uznajemy za klasykę dobrej rozrywki. Pzrypominamy fragmenty widowiska kabaretowego z roku 1998 zorganizowanego z okazji 80 - lecia ZASP - u, w którym znalazły sie znakomite skecze i monologi twórców przedwojennych i współczesnych w mistrzowskich wykonaniach. Wystapili m.in. Irena Kwiatkowska, Wojciech Pokora, Stanisław Tym, Zofia Merle, Wiktor Zborowski, Hanka Bielicka, Wiesław Michnikowski oraz jako prowadzące w roli sprzątaczek Alina Janowska i Stanisława Celińska w niezwykle zabawnych tekstach, będących satyrycznym spojrzeniem na polską rzeczywistość artystyczną.

Komentarze

Skomentuj
  • rad (gość)

    Brak słów, kompletna miazga... po tym co widzę, to dzisiejsi aktorzy kabaretowi i wszelkiej maści "klauny" estrady prezentują poziom dna. Pukają w dno od dołu.

    26.10.2012 13:02

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×