Adampol - polska wieś nad Bosforem

Adampol - polska wieś nad Bosforem, Polska 2018

80-letni Polak, który mieszka w Adampolu, opowiada o miejscowych tradycjach. W centrum wsi znajduje się polskie muzeum. Reportaż jest także próbą przybliżenia specyfiki Turcji.

  • Czas trwania: 24 minut, Gatunek: Reportaż

Adampol - polska wieś nad Bosforem w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Monika Meleń Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohaterem reportażu jest 80 - letni Polak, który mieszka tu od pokoleń i pięknie opowiada o tradycji wioski. Centrum wsi stanowi muzeum polskie, a wszyscy jej mieszkańcy co tydzień spotykają się na sobotniej, polskiej mszy świętej. Reportaż jest także próbą opowiedzenia o specyfice Turcji - jej walorach, mieszkańcach, różnorodności i gościnności. Ale przede wszystkim o kontaktach i przyjaźni między Polską a Turcją.

Bohaterem reportażu jest 80-letni Polak, który mieszka w Adampolu i pięknie opowiada o miejscowych tradycjach. W centrum wsi znajduje się polskie muzeum. Wszyscy mieszkańcy spotykają się co tydzień w sobotę na polskiej mszy świętej. Reportaż jest także próbą przybliżenia specyfiki Turcji - będzie mowa walorach kraju, jego mieszkańcach, różnorodności i gościnności. Nie należy zapominać o przyjaznych kontaktach między Polską a Turcją.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×