Akademia

Akademia, Polska 2018

Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie jest uczelnią o ponad 60-letniej tradycji. W jej murach studiują przedstawiciele różnych tradycji, kultur i wyznań.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Akademia w telewizji

ZwińRozwiń
  • Wtorek 09.10.2018 06:55

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie jest uczelnią o ponad 60-letniej tradycji. Kształci studentów na dwóch wydziałach: teologicznym i pedagogicznym. Charakteryzują ją kameralny charakter, ekumenizm, tolerancja i szacunek wobec odmienności. W murach Akademii studiują przedstawiciele różnych tradycji, kultur i wyznań. Od 2018 roku uczelnia ma nową siedzibę. Program przedstawia historię i funkcjonowanie jedynej publicznej ekumenicznej uczelni w Polsce.

Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie (ChAT) jest uczelnią o ponad 60 - letniej tradycji. Akademia kształci studentów na dwóch wydziałach: teologicznym i pedagogicznym. Jest to jedyna uczelnia tego typu w Polsce. Jej specyfiką jest kameralny charakter, tolerancja, ekumenizm i szacunek wobec odmienności. W murach Akademii studiują przedstawiciele różnych tradycji, kultur i wyznań. Przez wiele lat siedziba ChAT mieściła się niedaleko starego miasta przy ulicy Miodowej. Jednak w tym roku dzięki wysiłkom władz uczelni udało się ukończyć nowy budynek uczelni przy ulicy Broniewskiego 48 na Bielanach. Rok akademicki 2018/2019 zostanie zainaugurowany już w nowej siedzibie. Program opowie o historii i współczesnym funkcjonowaniu jedynej publicznej ekumenicznej uczelni w Polsce. Punktem wyjścia do reportażu będzie uroczysta inauguracja roku akademickiego, będąca jednocześnie oficjalnym otwarciem nowej siedziby ChAT. W programie o ponad 60 latach funkcjonowania akademii opowiedzą byli i obecni wykładowcy i studenci tej uczelni.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×