Archiwum - akta zbrodni

Polska 2005

Historie kryminalne zrekonstruowane na podstawie akt policyjnych i sądowych. Autorzy ukazują trudne przypadki, w których znaleziono sprawcę dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik kryminalistycznych.

  • Czas trwania: 28 minut, Gatunek: Cykl reportaży

Archiwum - akta zbrodni w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W tym odcinku rekonstrukcja śledztwa w sprawie szczególnie drastycznej zbrodni. W lasku na Kole, w Warszawie, przechodzień znajduje podczas spaceru fragment ludzkiej nogi. O makabrycznym znalezisku natychmiast powiadamia policję. Przybyła na miejsce ekipa dochodzeniowa nie znajduje innych śladów mogących naprowadzić na trop mordercy. Wkrótce na terenie lasku zostają znalezione także inne fragmenty zwłok. Ustalenie jego tożsamości nie było łatwe, poszukiwania prowadzono w kręgu osób zaginionych w ostatnim czasie.

Historie kryminalne, zrekonstruowane na podstawie akt policyjnych i sądowych. Autorzy ukazują wyjątkowo trudne i ciekawe przypadki, w których udało się znaleźć sprawcę dzięki zastosowaniu coraz doskonalszych technik kryminalistycznych. Pierwszy odcinek z tego cyklu to rekonstrukcja śledztwa w sprawie szczególnie drastycznej zbrodni. W lasku na Kole, w Warszawie, przypadkowy przechodzień znajduje podczas spaceru fragment ludzkiej nogi. O makabrycznym znalezisku natychmiast powiadamia policję. Przybyła na miejsce ekipa dochodzeniowa nie znajduje, niestety, żadnych innych śladów mogących naprowadzić na trop mordercy. Nie ulega bowiem wątpliwości, że ktoś dokonał strasznej zbrodni. Wkrótce na terenie lasku zostają znalezione także inne fragmenty zwłok. Lekarze z zakładu medycyny sądowej ustalają, że chodzi o jedną i tę samą osobę: mężczyznę w wieku ok. 40 lat, średniego wzrostu i średniej budowy ciała. Ustalenie jego tożsamości nie było łatwe, poszukiwania prowadzono w kręgu osób zaginionych w ostatnim czasie. Sprawę tę powiązano ze zgłoszeniem zaginięcia pewnego montera z firmy instalującej okna. O zaginięciu poinformowali jego koledzy, którzy pewnego wieczoru rozstali się z nim przed domem jednego z klientów. Mężczyzna mówił, że idzie tam tylko na chwilę, ale gdy nie wracał ponad godzinę, zniecierpliwieni koledzy odjechali. Kiedy następnego dnia nie doczekali się na niego również w pracy, sami poszli pod wskazany adres. Ponieważ lokator mieszkania nie chciał z nimi rozmawiać i dziwnie się zachowywał, złożyli zawiadomienie. Policja dokładnie przeszukała mieszkanie, w którym właśnie zakończono generalny remont: wymieniono drzwi, futryny, instalację wodno-kanalizacyjną, odmalowano wszystkie ściany, położono nowe podłogi. W takiej sytuacji znalezienie jakiegoś śladu zbrodni graniczyło z cudem. A jednak cud się zdarzył. W programie, bogato ilustrowanym autentycznymi zdjęciami archiwalnymi, występują osoby, które uczestniczyły w tym śledztwie: nadkomisarz policji, prokurator, technik kryminalistyczny, lekarz medycyny sądowej, genetyk.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×