Astronomia niepodległa. 100 lat polskiej astronomii

Obserwatoria górskie, Polska 2019

Autorzy serii pokazują, jak wraz z niepodległością odrodziła się polska astronomia. Przedstawione zostaną historia i osiągnięcia najważniejszych polskich ośrodków astronomicznych.

  • Czas trwania: 23 minut, Gatunek: Cykl reportaży

Astronomia niepodległa. 100 lat polskiej astronomii w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Tomasz Stelmach Zdjęcia
  • Adam Rubaszewski Zdjęcia
  • Tomasz Stelmach Montaż
  • Maciej Mikołajewski Scenariusz
  • Bogumił Radajewski Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Historia astronomii to dzieje odkryć, które zmieniały ludzkie wyobrażenie o wszechświecie. Autorzy serii pokazują, jak wraz z niepodległością odrodziła się polska astronomia. Przedstawione zostaną historia i osiągnięcia najważniejszych polskich ośrodków astronomicznych. Każdy odcinek będzie poświęcony innemu ośrodkowi naukowemu.

Historia astronomii to dzieje kolejnych odkryć, które zmieniały naszą wizję Wszechświata. Jednak w Polsce zawsze była ona związana z losami naszego kraju. W tym specjalnym cyklu pokażemy, jak polska astronomia odrodziła się wraz z polską niepodległością. I co udało się jej osiągnąć przez sto lat patrzenia w niebo nad wolną ojczyzną. Przedstawimy historię i osiągnięcia najważniejszych polskich ośrodków astronomicznych. Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości odwiedzamy miejsca, w których nauka o Wszechświecie odradzała się wraz z niepodległą Rzeczpospolitą. Każdy odcinek będzie poświęcony innemu ośrodkowi naukowemu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×