Ballady i romanse - koncert z Wilna

Ballady i romanse - koncert z Wilna, Polska 2022

Koncert oparty na "Balladach i romansach" Adama Mickiewicza w wykonaniu Marty Zalewskiej i jej gości z Litwy, Ukrainy i Białorusi. Widzowie usłyszą poezję oprawioną w kompozycje Marty Zalewskiej.

 • Czas trwania: 54 minut, Gatunek: Koncert

Ballady i romanse - koncert z Wilna w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Koncert oparty na "Balladach i romansach" Adama Mickiewicza w wykonaniu Marty Zalewskiej i jej gości z Litwy, Ukrainy i Białorusi. Zorganizowany w ramach obchodów Roku Romantyzmu Polskiego i dwusetnej rocznicy wydania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Widzowie usłyszą poezję wieszcza oprawioną w oryginalne kompozycje Marty Zalewskiej.

Słynne "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza zabrzmią w Wilnie podczas wyjątkowego koncertu artystki sceny alternatywnej Marty Zalewskiej. Artystce towarzyszyć będą wykonawcy z Litwy, Ukrainy i Białorusi. Wydarzenie organizowane jest w ramach Roku Romantyzmu Polskiego w Wilnie - mieście, w którym 200 lat temu wydane zostały po raz pierwszy "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Aby wspólnie świętować tę szczególną rocznicę, Telewizja Polska zorganizowała koncert, który przyczyni się do upowszechniania dziedzictwa narodowego, w tym wspólnej dla Polski i Litwy historii, kultury i sztuki. Znakomita artystka polskiej sceny alternatywnej, Marta Zalewska, przygotowała wyjątkowy repertuar, oparty na poezji polskiego wieszcza narodowego, Adama Mickiewicza. Usłyszymy m.in. adaptację muzyczną takich jego utworów literackich jak: "Do przyjaciół", "Rękawiczka" czy "Wielka Improwizacja". Aby podkreślić międzynarodowy charakter widowiska, do występów zaproszeni zostali również artyści z Litwy, Ukrainy i Białorusi. W kontekście aktualnych wydarzeń międzynarodowych inicjatywa wyrażająca solidarność krajów Europy Środkowo - Wschodniej, oparta na ugruntowanych więzach kulturowych pomiędzy narodami, wydaje się być dzisiaj szczególnie potrzebna. Koncert będzie również wspaniałą okazją do przypomnienia dorobku twórców epoki romantyzmu, a także do świętowania niewątpliwego sukcesu, jakim było 3 lata temu utworzenie pierwszego zamiejscowego kanału Telewizji Polskiej TVP Wilno.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×