Bez recepty

Wstydliwe problemy, Polska 2013

Program edukacyjny poświęcony zagadnieniom i nowinkom medycznym. Celem jest rzetelne dostarczenie informacji o zdrowiu, chorobach oraz ich leczeniu w sposób jasny i przystępny dla widzów.

  • Gatunek: Program edukacyjny

Bez recepty w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Choroby cywilizacyjne. Zawał, cukrzyca, udar - na te choroby pracujemy latami, często już we wczesnej młodości. Często o nich słyszymy, ale czy na pewno wiemy o nich wszystko? W ostatnich dekadach coraz młodsze osoby zaczynają zapadać na te śmiertelne choroby. W programie powiemy, jak się przed nimi ustrzec, jakie są ich pierwsze objawy oraz jak postępować, kiedy choroba już nas dopadnie.

Jedyny taki program medyczny w Polsce! Edukuje, informuje, a nawet leczy! Lekarze "Bez recepty" odwiedzają polskie miasta i zapraszają na bezpłatne badania, a eksperci w studiu odpowiadają na nurtujące pytania dotyczące zdrowia. Do czego mogą prowadzić zaniedbania i lekceważenie różnych objawów? Jakie dolegliwości powinny nas zaalarmować? Czego możemy się spodziewać u lekarza? Które badania są finansowane przez NFZ? Czy możemy przeciwdziałać chorobom i jaką stosować profilaktykę? Wszystkie wątpliwości będą wyjaśniać nasi eksperci - dr Paweł Grzesiowski oraz dr Grzegorz Długosz. W kolejnym sezonie można będzie dowiedzieć się czegoś więcej m.in. o astmie, problemach z ciśnieniem, o ciąży, antykoncepcji. Omówione będą też choroby i dolegliwości, o których na co dzień nie rozmawia się wprost, a dotyczą wielu Polaków. Odwiedzą nas kolejne popularne osoby. Paulina Holtz, Dorota Segda, Karol Strasburger, Dariusz Gnatowski i Maja Sablewska to tylko niektóre z nich. O jakich dolegliwościach będą opowiadać? Na co chorują? Dowiecie się w programie! "Choroby cywilizacyjne". Zawał, cukrzyca, udar - na te choroby pracujemy latami, często już we wczesnej młodości. Często o nich słyszymy, ale czy na pewno wiemy o nich wszystko? W ostatnich dekadach coraz młodsze osoby zaczynają zapadać na te śmiertelne choroby. W programie powiemy, jak się przed nimi ustrzec, jakie są ich pierwsze objawy oraz jak postępować, kiedy choroba już nas dopadnie. I choć z powodu zawału, cukrzycy czy udaru można stracić życie, to odpowiednio monitorowane ciśnienie, waga ciała, poziom cholesterolu czy cukru we krwi może znacząco wydłużyć nam życie. Ekspertami w odcinku będą: dr Cezary Olszewski - kardiolog, prof. Przemysława Jarosz-Chobot - diabetolog, prof. Grzegorz Oszkinis - chirurg naczyniowy, Magdalena Hafezi-Chojecka - podolog. Specjalnym gościem będzie Iwona Pavlovic, która zdradzi nam, jak dba o siebie, aby utrzeć się przed chorobami serca."

Komentarze

Skomentuj
  • Krzysztof. (gość)

    Jestem po OLTX (wątroby) umieram na straszną wyniszczającą chorobę o nazwie PSC która zniszczyła moją wątrobę co było powodem przeszczepu. Wczoraj widziałem w TV film o japończyku który dostał nagrodę nobla w dziedzinie limfocytów (chordziło o starzenie) . Może ktoś oglądał i mógłby podpowiedzieć tytuł. Niestety widziałem tylko urywek i nie jestem w stanie do niego dotrzeć. Proszę o wiadomość na krzysiek@informacja.pl

    22.01.2018 21:43

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×