Bosco Boys

Bosco Boys, Polska 2018

Salezjanie z Nairobi stworzyli schronienie i warunki rozwoju dla bezdomnych kenijskich dzieci i młodzieży. Misjonarze prowadzą dwa duże ośrodki wychowawcze: Bosco Boys i Don Bosco Boys Town.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Reportaż

Bosco Boys w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Salezjanie z Nairobi stworzyli schronienie i warunki rozwoju dla bezdomnych kenijskich dzieci i młodzieży. Misjonarze pomagają młodym ludziom, którzy przybyli do stolicy Kenii w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. Salezjanie prowadzą w Nairobi dwa duże ośrodki wychowawcze: Bosco Boys - Dom dla Chłopców Ulicy, i Don Bosco Boys Town, czyli szkołę techniczną z internatem, która kształci spawaczy, mechaników, murarzy, stolarzy, sekretarki.

Od ponad 30 lat salezjanie zapewniają edukację zawodową i wychowanie ludziom młodym w Kenii. Salezjanie z Nairobi tworzą dom dla dzieci, których codziennością była ulica. Pomagają młodym ludziom, pozbawionym domu rodzinnego lub przebywającym z dala od niego w poszukiwaniu pracy i lepszego życia, których przyciąga stolica kraju. W stolicy Kenii, Nairobi, salezjanie prowadzą dwa duże dzieła wychowawcze: Bosco Boys - Dom dla Chłopców Ulicy, w którym znajdują schronienie dzieci i młodzież, głównie z pobliskiego slumsu Kuwinda; a także Don Bosco Boys Town, czyli Szkołę Techniczną z internatem, która kształci spawaczy, mechaników, murarzy, stolarzy, sekretarki. W obu placówkach przez ubiegłe lata pracowali polscy misjonarze i wolontariusze.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×