Bożonarodzeniowa liturgia prawosławna z kaplicy św. Grzegorza Peradze w Warszawie

Bożonarodzeniowa liturgia prawosławna z kaplicy św. Grzegorza Peradze w Warszawie, Polska 2022

Boże Narodzenie jest czasem refleksji, czemu sprzyjają czytane podczas nabożeństw teksty Pisma Świętego oraz teksty liturgiczne. Liturgia zostanie odprawiona przez ks. Henryka Paprockiego w parafii polskojęzycznej w Warszawie.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Transmisja

Bożonarodzeniowa liturgia prawosławna z kaplicy św. Grzegorza Peradze w Warszawie w telewizji

ZwińRozwiń
  • Piątek 07.01.2022 12:10

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Boże Narodzenie jest czasem refleksji, czemu sprzyjają czytane podczas nabożeństw teksty Pisma Świętego oraz teksty liturgiczne. Wykreowana w Ewangelii scena spotkania Boga na ziemi ma charakter wydarzenia, które daje wiernym otuchę, radość i nadzieję na zbawienie. Podczas nabożeństwa bożonarodzeniowego przypominane i przeżywane na nowo są wszystkie te historie biblijne. Liturgia zostanie odprawiona przez ks. Henryka Paprockiego w parafii polskojęzycznej w Warszawie.

Boże Narodzenie jest czasem refleksyjnym, czemu sprzyjają czytane podczas nabożeństw bożonarodzeniowych teksty Pisma Świętego oraz teksty liturgiczne. Odnajdujemy w nich tak dobrze znaną nam opowieść o Marii i Józefie, ich pobycie w Betlejem, narodzeniu Dzieciątka w grocie, śpiewie aniołów i odwiedzeniu groty przez pasterzy, a później przez Trzech Mędrców ze Wschodu. Wykreowana w Ewangelii scena spotkania Boga na ziemi ma charakter wydarzenia, które daje ludziom otuchę, radość i nadzieję na zbawienie. Chcąc wspólnie przeżywać wcielenie Boga oraz podzielić się z Państwem radością betlejemskiej groty, zapraszamy do kolędowania z zespołem Czeremszyna. Wysłuchamy kolęd w gwarze języka ukraińskiego, wykonanych przez jeden z najbardziej znanych zespołów folkowych działających w Polsce.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×