Budując więzi

Polska 2012

Program prezentuje dorobek Kościołów starokatolickich, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy pomiędzy Kościołami Polskokatolickim i Chrześcijańskoakatolickim w Szwajcarii.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Reportaż

Budując więzi w telewizji

ZwińRozwiń
  • Wtorek 25.09.2012 11:55

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Kościół Polskokatolicki w Rzeczypospolitej Polskiej jest członkiem Unii Utrechckiej Kościołów Starokatolickich. Zrzeszone Kościoły starają się utrzymywać ze sobą jak najlepsze kontakty. Celem współpracy jest wzmacnianie więzi pomiędzy wiernymi w poszczególnych krajach. Program prezentuje dorobek Kościołów starokatolickich, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy pomiędzy Kościołami Polskokatolickim i Chrześcijańskoakatolickim w Szwajcarii. Punktem wyjścia będzie wyjazd ośmioosobowej grupy wiernych Kościoła Polskokatolickiego do Szwajcarii.

Kościół Polskokatolicki w Rzeczypospolitej Polskiej jest członkiem Unii Utrechckiej Kościołów Starokatolickich. Samodzielne krajowe Kościoły starokatolickie istnieją dziś w siedmiu państwach: Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Polsce, Chorwacji oraz Czechach. Kościoły zrzeszone w Unii Utrechckiej starają się utrzymywać ze sobą jak najlepsze kontakty. Nie chodzi tu tylko o współpracę pomiędzy władzami i hierarchami kościelnymi, ale także pomiędzy zwykłymi wiernymi. Celem współpracy jest wzmacnianie więzi wewnątrz komunii starokatolickiej oraz dbanie o wzmacnianie więzi pomiędzy wiernymi w poszczególnych krajach. Kościół Polskokatolicki od wielu lat utrzymuje szczególnie bliskie relacje z kościołem Chrześcijańskokatolickim w Szwajcarii. Odbywają się między innymi wizyty studyjne wiernych z parafii polskokatolickich w parafiach kościoła starokatolickiego w Szwajcarii. Podczas takich wyjazdów parafianie mają możliwość poznać się bliżej. Poprzez spotkania i wspólnie sprawowaną liturgię tworzy się specjalna więź pomiędzy ludźmi. Wyjazdy takie są okazją do wymiany myśli i poglądów oraz rozwijania bliskich relacji pomiędzy parafianami. Program zaprezentuje dorobek Kościołów starokatolickich, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy pomiędzy Kościołem Polskokatolickimi i Chrześcijańskoakatolickim w Szwajcarii. Punktem wyjścia będzie wyjazd ośmioosobowej grupy wiernych kościoła Polskokatolickiego do Szwajcarii.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×