Być pastorową

Polska 2010

Program o życiu i pracy Joanny Pilch-Lewickiej, żony ks. Pawła Lewickiego, pastora parafii ewangelicko-metodystycznej w Gliwicach. Autorzy pokazują codzienne życie bohaterki.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Reportaż

Być pastorową w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Program o życiu i pracy Joanny Pilch-Lewickiej, żony ks. Pawła Lewickiego, pastora parafii ewangelicko-metodystycznej w Gliwicach. Autorzy pokazują codzienne życie bohaterki, która, obok pracy zawodowej i prowadzenia domu, wspiera męża w pracy duszpasterskiej. Gdy małżonkowie mieszkali w Tarnowie, kobieta wspomagała duchownego w pracy zborowej. W 2004 r. zostali przeniesieni służbowo do Gliwic. Tu podjęli działania socjalne - pomoc ludziom uzależnionym od alkoholu i narkotyków.

Program o życiu i pracy Joanny Pilch - Lewickiej, żony ks. Pawła Lewickiego, pastora parafii ewangelicko - metodystycznej w Gliwicach. Ks. Paweł Lewicki w Kościele Ewangelicko - Metodystycznym jest odpowiedzialny za pracę socjalną, a więc działania i pomoc dla ludzi uzależnionych zarówno od alkoholu, jak i różnych środków narkotycznych. Joanna Pilch - Lewicka wspomagała swojego męża w pracy zborowej, kiedy mieszkali w Tarnowie, gdzie jej mąż był pastorem metodystycznym. Od roku 2004 zostali przez Kościół przeniesieni służbowo do Gliwic. Tu też podjęli działania socjalne, w które aktywnie włączyła się żona pastora. Autorzy programu pokazują codzienne życie żony metodystycznego pastora, która w warunkach diasporalnych, obok pracy zawodowej, prowadzenia domu, wspiera swojego męża w pracy duszpasterskiej. Mówiąc o tym, jak pastorowa wykorzystuje i przenosi swoje zawodowe doświadczenie na swoistą służbę kościelną, chcemy zaakcentować rolę kobiet w Kościele, które nie tylko zasiadają pokornie w ławkach kościelnych podczas niedzielnych nabożeństw, ale także mogą w pełni realizować w Kościele swoje wizje pracy na rzecz innych. Kobieta, żona pastora to nie tylko towarzyszka życia i matka jego dzieci, ale wierna i niezwykle pomocna współpracownica w kościelnej pracy, zwłaszcza w niewielkich społecznościach wyznaniowych, do jakich należy Kościół Ewangelicko - Metodystyczny w Polsce.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×