Całkiem niezła historia

Teatr mój widzę..., Polska 2023

O czasie przedświątecznym ludzie mówią magiczny. Dla franciszkanów z placu Bernardyńskiego w Poznaniu magia zaczyna się, kiedy powstaje jedna z największych w Europie ruchomych szopek.

  • Czas trwania: 10 minut, Gatunek: Cykl reportaży

Całkiem niezła historia w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

O czasie przedświątecznym ludzie mówią magiczny. Dla każdego ta magia oznacza coś innego. Dla franciszkanów z placu Bernardyńskiego w Poznaniu magia zaczyna się, kiedy powstaje jedna z największych w Europie ruchomych szopek. Wtedy do klasztoru wracają z piwnic Trzej królowie i niepozorny Jezusek, dla którego to wszystko się dzieje.

O czasie przedświątecznym ludzie mówią magiczny. Dla każdego ta magia oznacza coś innego. No właśnie co? Dla franciszkanów z placu Bernardyńskiego w Poznaniu magia zaczyna się, kiedy powstaje jedna z największych w Europie ruchomych szopek. Wtedy do klasztoru wracają z piwnic Trzej królowie i niepozorny Jezusek, dla którego to wszystko się dzieje. Dla organisty kościoła farnego w Poznaniu ta magia zaczyna się, kiedy jedzie ulicami Poznania i radio zaczyna grać kolędy, a on w zaciszu organów Ladegasta, jednych z najpiękniejszych i najcenniejszych na świecie powtarza melodię "Lulajże Jezuniu". A dla Magdy magia trwa, kiedy w świetle lamp z mozołem pokrywa gliniane aniołki kolejną warstwą amarantowej farby, by potem domalować im turkusową sukienkę.

Komentarze

Skomentuj
  • Janusz (gość)

    Dr inż. Ryszard Dulski najprawdziwszy pasjonat. Prywatnie człowiek o niezłomnych zasadach, godny najwyższego uznania.

    10.09.2020 23:52

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 10.0 Głosów: 1

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×