Cały świat w Krakowie

Cały świat w Krakowie, Polska 2023

Reportaż z Trzynastego Zgromadzenie Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej, którego oficjalnym gospodarzem był Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce. Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało "Jedno Ciało, jeden Duch, jedna nadzieja".

 • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Cały świat w Krakowie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Izabela Fatalska Scenariusz
 • Bartek Wieczorek Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

W 2023 roku w Krakowie odbyło się Trzynaste Zgromadzenie Ogólne Światowej Federacji Luterańskiej, którego oficjalnym gospodarzem był Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce. Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało "Jedno Ciało, jeden Duch, jedna nadzieja". Kładło ono nacisk na jedność jako wspólne powołanie, uosabiając koncepcję solidarności, wzajemności i współpracy. W reportażu będzie mowa o znaczeniu i roli wspólnoty.

W 2023 roku w Krakowie odbyło się Trzynaste Zgromadzenia Ogólne Światowej Federacji Luterańskiej, którego oficjalnym gospodarzem był Kościół Ewangelicko - Augsburski w Polsce. Światowa Federacja Luterańska zrzesza 150 Kościołów, do których należy ponad 75 mln luteranów w 99 państwach na całym świecie. Zgromadzenie Ogólne jest najwyższą władzą tej wspólnoty. Hasło przewodnie zgromadzenia w Polsce brzmiało: "Jedno Ciało, jeden Duch, jedna nadzieja" i kładło nacisk na jedność jako wspólne powołanie, uosabiając koncepcję solidarności, wzajemności i współpracy. W reportażu dowiemy się nie tylko o znaczeniu i roli tej wspólnoty, ale także jak wyglądało to największe spotkanie przedstawicieli z całego świata, jakie tematy są dla nich istotne i jaki mogą mieć wpływ na przyszłość.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×