Co nas truje

program lifestylowy, Polska Ostatnio detoks i oczyszczanie organizmu z różnego rodzaju toksyn stały się bardzo modne. Okazuje się, że w wielu produktach kryją się trujące składniki, które nie wpływają dobrze na nasze zdrowie. Katarzyna Bosacka, jak nikt inny wie, co je, i wie, co kupuje. W nowym programie zobaczymy ją na tropie tego, "Co nas truje". We współczesnym świecie jesteśmy nieustannie podtruwani przez różnego rodzaju produkty spożywcze i napoje. Niezdrowych składników działających na nasz organizm jest tak wiele, że nie jesteśmy w stanie całkowicie pozbyć się ich z naszej diety. Wiele z nich sprzyja poważnym schorzeniom i alergiom oraz źle wpływa na nasze samopoczucie. Co możemy z tym zrobić? Katarzyna Bosacka odwiedzi polskie rodziny i sprawdzi co kryje się w ich lodówkach. Prowadząca wyłowi z ich codziennych jadłospisów wszystko to, co może nas truć i w zgubny sposób wpływać na nasze samopoczucie. Czy podawane dzieciom parówki są zdrowe? Z jakich składników są produkowane? A co z dużymi ilościami wieprzowiny? Jeść czy nie? W programie Katarzyna Bosacka wraz z ekspertami z różnych dziedzin wezmą pod lupę także olej, chleb, frytki, drób, ryby oraz wszystko to, co najczęściej znajduje się na naszych stołach. Czy cukierki, które w nagrodę podajemy najmłodszym członkom rodziny, mogą być zabójcze dla ich zdrowia? Brzmi groźnie? Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Katarzyna Bosacka na pewno nie zostawi widzów na pastwę losu. Wspólnie z lekarzami i innymi specjalistami pokaże wszystkim "Co nas truje" i podpowie jak dokonywać zdrowych wyborów żywieniowych. Pora zadbać o siebie i swoich bliskich! Polacy zaraz po Francuzach i Amerykanach łykają najwięcej leków na świecie. Trzeba przyznać, że uwielbiamy wszelkiego rodzaju tabletki. Używamy ich na różne dolegliwości, poczynając od łamliwych paznokci, kończąc na bólu głowy. Kupujemy je, bo są łatwo dostępne, niedrogie i podobno pomagają. W Polsce praktycznie w każdym sklepie spożywczym można kupić tabletki przeciwbólowe, a także przeróżne suplementy diety. Czy zdajemy sobie sprawę z tego, jaki mają wpływ na nasz organizm? Tabletki niepowleczone, drażetki pokryte cukrem czy barwione kapsułki, Polska 2018

Wiele składników zawartych w jedzeniu sprzyja poważnym schorzeniom i alergiom oraz źle wpływa na samopoczucie. Katarzyna Bosacka doradzi, jakie produkty spożywcze wybierać, by żyć zdrowiej.

 • Gatunek: Magazyn
 • Prowadzący: Katarzyna Bosacka

Co nas truje w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Katarzyna Bosacka

Opis programu

ZwińRozwiń

Oczyszczanie organizmu z toksyn stało się modne. W jedzeniu mogą występować dodatki, które nie wpływają dobrze na ludzkie zdrowie. Wiele z nich sprzyja poważnym schorzeniom i alergiom oraz źle wpływa na samopoczucie. Nie wszystkie niezdrowe składniki da się całkowicie wyeliminować z diety. Katarzyna Bosacka próbuje znaleźć rozwiązanie problemu. Odwiedza polskie rodziny i sprawdza, co można znaleźć w ich lodówkach. Doradzi, jakie produkty spożywcze wybierać, by żyć zdrowiej.

Ostatnio detoks i oczyszczanie organizmu z różnego rodzaju toksyn stały się bardzo modne. Okazuje się, że w wielu produktach kryją się trujące składniki, które nie wpływają dobrze na nasze zdrowie. Katarzyna Bosacka, jak nikt inny wie, co je, i wie co kupuje. Od pewnego czasu w swoim nowym programie w TVN Style próbuje odpowiedzieć na pytanie: "Co nas truje". We współczesnym świecie jesteśmy nieustannie podtruwani przez różnego rodzaju produkty spożywcze. Niezdrowych składników działających na nasz organizm jest tak wiele, że nie jesteśmy w stanie całkowicie pozbyć się ich z naszej diety. Wiele z nich sprzyja poważnym schorzeniom i alergiom oraz źle wpływa na nasze samopoczucie. Do tego dochodzą nasze złe nawyki żywieniowe i nasze często nierozsądne zachowania, których konsekwencje bywają dla nas zabójcze. Katarzyna Bosacka ponownie odwiedzi polskie domy, żeby pomóc ich gospodarzom zmienić ich życie, żeby pokazać im co ich truje i spróbuje pomóc wyeliminować trucicieli. Czy może nas truć kurz, w którym znajdują się substancje ulatniające się w trakcie prania? Czy ten "brudny" kurz może powodować alergię i prowadzić nawet do bezpłodności? Czy seks, a raczej złe zachowania seksualne mogą być naszym trucicielem? Czy rak szyjki macicy może być konsekwencję trującego wpływu seksu? Brzmi groźnie? Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Katarzyna Bosacka na pewno nie zostawi widzów na pastwę losu. Wspólnie z lekarzami i innymi specjalistami pokaże wszystkim "Co nas truje" i podpowie, jak dokonywać zdrowych wyborów żywieniowych. Pora zadbać o siebie i swoich bliskich! Chociaż trują nasz organizm, uzależniają, prowadzą do poważnych uszkodzeń układu nerwowego i pokarmowego, rocznie Polacy wydają na nie prawie 2 miliardy złotych! Uznawane są za idealnego dostawcę energii. Jaka jest prawda? Co takiego kryje się w słynnych napojach energetycznych, że tak wielu je kupuje? Przede wszystkim cukier oraz inne substancje silnie pobudzające i zarazem uzależniające tj. tauryna czy kofeina. Owszem, dostarczają one sporą dawkę energii. Jednak ich działanie jest krótkotrwałe. W napoju energetycznym można znaleźć także niebezpieczne dla zdrowia barwniki oraz spore dawki witamin z grupy B. Zawartość wyżej wymienionych składników w jednej puszcze napoju energetycznego jest kilka razy wyższa niż dziennie zapotrzebowanie naszego organizmu! Zatem wypicie półlitrowego napoju może skończyć się dla człowieka m. in. kołataniem serca, drżeniem rąk, mrowieniem kończyn. A nadmierne, regularne picie może wywołać uszkodzenia wątroby i serca. Kasia Bosacka zaprosi do programu trzech młodych mężczyzn, którzy wypijają kilka energetyków dziennie. Sprawdzi, jak silne jest ich uzależnienie i do jakich niebezpiecznych skutków może doprowadzić. Ponadto podejmie szereg rozmów z lekarzami różnych dziedzin, aby dowiedzieć się, jak bardzo energetyki nas trują.

Komentarze

Skomentuj
 • Benio (gość)

  Mam nadzieję że materiał ktory pokazuje program co nas truje skończy z poklaskiem telewizyjnym a przedstawiane tezy i przeprowadzone dowody wskazujące trucie ludzi zostanie przedstawiony do prokuratury sa dokładnie pokazane co gdzie i w jakim stopniu Dlaczego prokuratora się tym nie zajęła Ludzie mają prawo kupować sprawdzone i bez trucizna jedzenie Co z tym programem że nie ma reakcji policji i prokuratury kiedy dowody podane na tacy

  12.05.2019 19:37
 • Expert (gość)

  Pani Kasiu ,daremne Pani programy. Ludzie obejrza i na zlosc Pani poleca do marketow,bo tam promocja ( i to az 85% ) na parowki grilowe .No i co Pani powie ? pseciez to takie inteligentne,takie madruskie,takie zagranicne to nase spolecenstwo, ze ino jape potrafi rozewzec psed telewizokiem,jak ino leca seriale pierdale. A tak coby pomyslec,co,gdzie dlacego ? nie nic z tych zecy , nie u nos. Pani Kasiu oni byda zrec to sycko na psekor tego co Pani do nik mowi. Tak bylo,jest i bydzie. To skoda pradu na Pani program,takie zecy to nie u nos.

  12.01.2019 22:18
 • Marko (gość)

  Bosacka nas truje durnymi reklami w czasie programu

  12.01.2019 19:53

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×