Coś dla Ciebie

Polska 2011

Autorzy przedstawiają inicjatywy w małych miasteczkach, w wiejskich parafiach, podejmowane przez osoby, które poświęcają swój wolny czas, aby pomagać innym.

 • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Magazyn

Coś dla Ciebie w telewizji

ZwińRozwiń
 • Poniedziałek 19.09.2011 06:20 Odcinek 1

  TVP 2

 • Poniedziałek 12.09.2011 11:30 Odcinek 1

  TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Program ukazujący, jak wiele dobrego dla innych robią ludzie, o których nie można przeczytać na pierwszych stronach gazet. Autorzy przedstawiają inicjatywy w małych miasteczkach, w wiejskich parafiach, podejmowane przez osoby, które poświęcają swój wolny czas, aby pomagać innym. Chcą oni przy tym pokazać, czym jest praca w hospicjum, jak stać się szafarzem, na czym polega "praca" zakonów kontemplacyjnych i komu one pomagają, a także jak poradzić sobie z trudną sytuacją i zmobilizować ludzi do działania.

Program pokazuje, jak wiele dobrego dla innych robią ludzie, o których nie można przeczytać na pierwszych stronach gazet. Są to inicjatywy w małych miasteczkach, w wiejskich parafiach, podejmowane przez ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas, aby pomagać innym. Program ma dawać nadzieję, nadzieję dla ludzi poszukujących, nadzieję dla chorych i bezrobotnych, nadzieję na lepsze życie, na spotkanie dobrych ludzi. Nadzieję na znalezienie Boga. Program ten ma także, przewrotnie mówiąc, pomagać ludziom być miłosiernymi: ma pokazać, jak wspaniale jest móc dawać ludziom nadzieję poprzez własną pracę i bezinteresowne zaangażowanie. Chcemy pokazać, jak można odszukać nadzieję, jak znaleźć pracę, czym jest praca w hospicjum, jak stać się szafarzem, na czym polega "praca" zakonów kontemplacyjnych i komu one "pomagają". W programie nie chodzi tylko o pokazanie problemu, porozmawianiu o nim, ale przede wszystkim o pokazanie, jak poradzić sobie z trudną sytuacją, mobilizować do działania.

Komentarze

Skomentuj
 • sienia (gość)

  gdzie filmik hmmmmmmm chce siostry i dawną szkołe zobaczyć a przedewszystkim siebie heheh

  13.05.2013 19:20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×