Ćwiczenia z wolności

Polska 2018

Autorzy programu zadają pytanie o współczesną definicję wolności - w znaczeniu niepodległości, którą Polska odzyskała po latach zależności od innych państw, a także w sensie wolności jednostki.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Ćwiczenia z wolności w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Program o współczesnym pojęciu wolności, wyłonionym na podstawie wydarzeń i spotkań przygotowanych w ramach VIII Festiwalu Kultury Protestanckiej. Autorzy zadają pytanie o współczesną definicję wolności - w znaczeniu niepodległości, którą Polska odzyskała po latach zależności od innych państw, a także w sensie wolności jednostki.

Celem programu jest zrewidowanie współczesnego pojęcia wartości wolność - na podstawie przygotowanych w ramach VIII Festiwalu Kultury Protestanckiej (zatytułowanego Przestrzenie wolności) wydarzeń i spotkań. Jaka jest współczesna definicja wolności, tej odzyskanej sto lat temu po okresie bezpaństwowości? Kolejne pytania o codzienną, indywidualną drogę do wolności, wreszcie o ćwiczenie się w wolności w sytuacjach wymagających zajęcia stanowiska po jednej albo drugiej stronie jakiejkolwiek linii demarkacyjnej. W kontekstach historycznym, lokalno - wrocławskim, a także chrześcijańskim, również w odniesieniu do obecnych wydarzeń przejawów antysemityzmu i ksenofobii, tak trudnych do zaakceptowania w wielonarodowościowym Wrocławiu - "mieście spotkań". Rozmówcami będą teologowie, politycy, historycy, ale również mieszkańcy Wrocławia, ci, którzy dotarli tu po II wojnie światowej i ci, którzy urodzili się już w wolnym mieście Wrocław oraz ci, którzy przyjechali z odległych często stron świata, by znaleźć tu przestrzeń dla prywatnej wolności.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×