Czas pieniądza

W jaki sposób pieniądze przyczyniają się do rozwoju świata, Polska 2021

Autorzy w ciekawy i przystępny sposób wyjaśnią, skąd wzięły się pieniądze, jak wyglądały w różnych epokach i krajach oraz do czego służą. Przedstawiona zostanie historia polskiej bankowości.

  • Czas trwania: 15 minut, Gatunek: Magazyn
  • Reżyseria: Agnieszka Żmijewska

Czas pieniądza w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Bartłomiej Grudnik Scenariusz
  • Agnieszka Żmijewska Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Magazyn realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Autorzy, Bartłomiej Grudnik i Agnieszka Żmijewska, w ciekawy i przystępny sposób wyjaśnią, skąd wzięły się pieniądze, jak wyglądały w różnych epokach i krajach oraz do czego służą. Przedstawiona zostanie historia polskiej bankowości oraz waluty.

Pieniądze są nam do życia niezbędne. Robimy za nie codzienne zakupy w sklepie, ale także kupujemy na przykład samochody czy domy, które służą nam latami. Pieniądze są niezbędne do inwestowania, czyli pomnażania naszego kapitału. Przedmioty inwestycji mogą być najróżniejsze, na przykład nieruchomości, papiery wartościowe, ale można też pomnażać pieniądze, inwestując w rozwój. Już dawni władcy wspierali swoimi fundacjami zdolnych, ale ubogich artystów. O współczesnych metodach wspierania rozwoju gospodarki i rozwijaniu działalności charytatywnej opowiada ten odcinek "Czasu pieniądza". Przybliża pojęcia startupów, aniołów biznesu, grantów, crowdfundingu. Przypomnimy też historię utworzenia w 20 - leciu międzywojennym Funduszu Obrony Narodowej, który stał się protoplastą współczesnych publicznych zbiórek pieniędzy.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×