Czytanie Puszczy

Jedyne takie miejsce, Polska 2021

Bohaterem odcinka jest Lech Wilczek - artysta plastyk, fotografik, przyrodnik, absolwent Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Od ponad 40 lat Wilczek mieszka w Puszczy Białowieskiej.

  • Czas trwania: 24 minut, Gatunek: Program krajoznawczy

Czytanie Puszczy w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Krzysztof Więckowski Zdjęcia
  • Mirosław Filipiuk Montaż

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohaterem odcinka jest Lech Wilczek - artysta plastyk, fotografik, przyrodnik, absolwent Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Od ponad 40 lat Wilczek mieszka w Puszczy Białowieskiej. Stworzył wiele albumów przyrodniczych o dzikich zwierzętach żyjących w puszczy. Wydano je w kraju i za granicą. Związał się z Simoną Kossak, z którą mieszkał w leśniczówce Dziedzinka w Puszczy Białowieskiej.

23 czerwca 2014 roku Międzyrządowy Komitet Ochrony Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego wpisał cały obszar Puszczy Białowieskiej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Puszcza dzięki sławie ostatniego pierwotnego lasu Europy, w którym żyją na wolności żubry, wilki i rysie, przyciąga rzesze turystów z Polski i zagranicy. Są też ludzie, którzy traktują Puszczę jako wymarzone miejsce do życia, pracy i badań naukowych. Każdy z nich "czyta" Puszczę Białowieską na swój sposób.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×