Debata

Polska 2005

Program ma charakter widowiska publicystycznego, w którym biorą udział eksperci, autorytety życia społecznego i zwykli obywatele zainteresowani omawianym tematem.

 • Czas trwania: 40 minut, Gatunek: Program publicystyczny
 • Prowadzący: Kamil Durczok, Piotr Baron

Debata w telewizji

ZwińRozwiń

Prowadzący

 • Kamil Durczok
 • Piotr Baron

Opis programu

ZwińRozwiń

Program ma charakter widowiska publicystycznego, w którym biorą udział eksperci, autorytety życia społecznego i zwykli obywatele zainteresowani omawianym tematem. Tematyka dotyczy życia społecznego, politycznego, gospodarczego i kulturalnego, np. stosunków państwo-Kościół, stanu polskiej nauki, kary śmierci.

Program ma charakter widowiska publicystycznego. Jest to debata publiczna, w której biorą udział eksperci, autorytety życia społecznego i tzw. zwykli ludzie zainteresowani danym tematem. Dobór tematów jest uzależniony od ważnego, z punktu widzenia życia społecznego, wydarzenia. Przykładowe zagadnienia poruszane w programie to np. stosunki państwo - kościół (pretekstem była zapowiedź likwidacji funduszu kościelnego), stan polskiej nauki (dzień przed rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego), dyskusja na temat kary śmierci (w związku z zapowiedzią zaostrzenia przepisów kodeksu karnego), debata na temat wydarzeń w Biesłanie czy porwania Polki w Iraku. W programie korzystamy z możliwości łączenia z wozem transmisyjnym w Polsce lub za granicą, np. przy omawianiu problemu reparacji wojennych łączyliśmy się z Rudim Pavelką. Jako wprowadzenie w temat przygotowywane są także krótkie materiały filmowe. Gośćmi programu są przede wszystkim osoby uznawane za ekspertów czy autorytety w danej dziedzinie. Sporadycznie zapraszani są politycy - tylko wtedy gdy rzeczywiście wymaga tego podjęty temat. Aktywny udział w dyskusjach bierze publiczność. Są to przeważnie osoby zainteresowane i mocno zaangażowane w dany temat. Tak było np. w programie omawiającym stan polskich dróg - do programu zaproszeni zostali przedstawiciele komitetów i stowarzyszeń opowiadających się za lub przeciw budowie autostrad.

Komentarze

Skomentuj
 • wikimiki8 (gość)

  co to wogóle jest na czym to polega??????? XD

  18.07.2010 14:51
 • Jurgen (gość)

  Nareszcie odrobina normalności, niech zwycięży bardziej światły umysł i opanowanie polityczne. Brawo Platforma, pokazaliście jak można czysto, bezpruderyjnie wybrać najlepszego. Tak trzy- mać ! Powodzenia w akcji utopienia PIS-iorów.

  21.03.2010 10:06
 • Mark.. (gość)

  dlaczego tak czesto poruszany jest temat emigracji.dlaczego nie zostawicie ludzi w spokoju.granice sa otwarte kazdy ma prawo wyjechac z polski i wrocic do niej.poruszajcie tematy gospodarki krajowej ,korupcje itp.

  31.01.2010 20:05

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×