Dialog

Polska 2012

Każdego roku w styczniu odbywa się w Polsce Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Program przedstawia zaangażowanie Kościoła polskokatolickiego w tworzenie ekumenicznego dzieła.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Program religijny

Dialog w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Każdego roku w styczniu odbywa się w Polsce Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W największych miastach, w świątyniach różnych wyznań są organizowane nabożeństwa ekumeniczne. Towarzyszą im wystawy, koncerty, konferencje i debaty. W 2013 roku hasło przewodnie wydarzenia to słowa zaczerpnięte z Księgi Micheasza: "Czegoż żąda Pan od ciebie?". Program opowie o zaangażowaniu i wkładzie Kościoła polskokatolickiego w tworzenie ekumenicznego dzieła.

Co roku w styczniu odbywa się w całej Polsce Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zgodnie z tradycją, podczas Tygodnia w największych polskich miastach każdego dnia organizowane są nabożeństwa ekumeniczne w świątyniach różnych wyznań. Towarzyszą im wystawy, koncerty, konferencje i debaty. Słowa, zaczerpnięte z Księgi Micheasza: Czegoż żąda Pan od ciebie?"będą w 2013 roku hasłem przewodnim Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zaproponowali je chrześcijanie z Indii, inspirując się, jak sami to podkreślili w materiałach informacyjnych, walką dalitów, czyli członków najniższych kast w tym kraju, o swoje prawa. Kościół Polskokatolicki od samego początku bierze czynny udział w całej inicjatywie, organizuje między innymi nabożeństwa w swoich świątyniach na terenie całego kraju. Na modlitwy zapraszani są księża z Kościoła Rzymskokatolickiego oraz Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej. Program opowie o zaangażowaniu i wkładzie Kościoła Polskokatolickiego we współtworzenie wspaniałego dzieła, jakim jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×