Dolny Śląsk. Do zobaczenia

Dolny Śląsk. Do zobaczenia, 2012

Historia niezwykłego małżeństwa artystów, cenionego w Polsce i poza jej granicami. On to malarz ekspresjonista. Ona zajmuje się głównie malarstwem olejnym i rysunkiem i pisze wiersze.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Cykl reportaży

Dolny Śląsk. Do zobaczenia w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Robert Piechnik Montaż

Opis programu

ZwińRozwiń

Historia niezwykłego małżeństwa artystów, cenionego w Polsce i poza jej granicami. Mieszkają w Obornikach Śląskich. On to malarz ekspresjonista, absolwent i wykładowca Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Czerpie inspiracje przede wszystkim z niemieckiego ekspresjonizmu pierwszych dwudziestu lat XX wieku, interesuje go także sztuka prymitywna, zwłaszcza afrykańska. Ona to absolwentka ASP. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym i rysunkiem. Pisze wiersze. Umieszcza na płótnach różne teksty.

"Ekspresja Nitki" to historia niezwykłego artystycznego małżeństwa, cenionego w Polsce i poza jej granicami. Mieszkają w Obornikach Śląskich. On malarz - ekspresjonista. Absolwent (dyplom u prof. Józefa Hałasa) i wykładowca Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Czerpie inspiracje przede wszystkim z niemieckiego ekspresjonizmu pierwszych dwudziestu lat XX wieku, interesuje go także sztuka prymitywna, zwłaszcza afrykańska. Ona absolwentka ASP (dyplom w pracowni prof. Józefa Hałasa). Zajmuje się głównie malarstwem olejnym i rysunkiem. Pisze wiersze. Umieszcza na swoich płótnach różne teksty.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×