Drogi biskupa

Polska 2009

Próba opowiedzenia losów Mirona Chodakowskiego, mnicha, archimandryty, biskupa, zwierzchnika duchowego prawosławnych żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Reportaż

Drogi biskupa w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Próba opowiedzenia losów Mirona Chodakowskiego, mnicha, archimandryty, biskupa, zwierzchnika duchowego prawosławnych żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej. W filmie przewijają się dwa równoległe wątki. Pierwszy dotyczy kształtowania osobowości i wyboru drogi duchowej, drugi - konsekwencji tego wyboru w pełnieniu posługi prawosławnego ordynariusza polowego Wojska Polskiego. Jako żołnierz bp. Miron Chodakowski odwiedza 18. Pułk Rozpoznania w Białymstoku i Wojewódzki Sztab Wojskowy. Wizytuje też Nadbużański Oddział Straży Granicznej.

Próba opowiedzenia losów Mirona Chodakowskiego - mnicha, archimandryty i wreszcie biskupa, zwierzchnika duchowego prawosławnych żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej. W konstrukcji filmowej tej opowieści przewijają się dwa równoległe wątki, wzajemnie się przenikające. Pierwszy dotyczy kształtowania osobowości i wyboru drogi duchowej, drugi - konsekwencji tego wyboru w pełnieniu posługi prawosławnego ordynariusza polowego Wojska Polskiego. Kamera towarzyszyć będzie bp. Mironowi Chodakowskiemu w Jabłecznej, gdzie rozpoczynał mnisze życie, i w Supraślu, gdzie w początkach lat 90. był pierwszym archimandrytą, po ponownym przekazaniu klasztoru Cerkwi Prawosławnej. Jako żołnierz bp. Miron Chodakowski odwiedza 18 Pułk Rozpoznania w Białymstoku i Wojewódzki Sztab Wojskowy w tym mieście. Wizytuje Nadbużański Oddział Straży Granicznej i jej placówkę w Bochukałach między Janowem Podlaskim a Terespolem. Interesuje się życiem mundurowych, słucha i rozmawia, czasem dyskretnie radzi. Jest jednym z nich.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×