Dzikie morze Rosji

Tylko najsilniejsi, Austria 2018

Terytorium Morza Ochockiego, pomiędzy Półwyspem Kamczackim a japońską wyspą Hokkaido, jest rajem dla dzikich zwierząt. Mimo surowego klimatu jest to jeden z najbardziej zróżnicowanych ekosystemów.

  • Czas trwania: 51 minut, Gatunek: Program dokumentalny
  • Reżyseria: Franz Hafner

Twórcy

  • Franz Hafner Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dwuczęściowy film dokumentalny o ostatnich, największych nieskażonych wodach morskich i oceanicznych na Ziemi. To terytorium Morza Ochockiego, leżące pomiędzy Półwyspem Kamczackim a japońską wyspą Hokkaido. Jest to raj dla dzikich zwierząt. Na lądzie żyją olbrzymie niedźwiedzie brunatne. W tych okolicach żyją orły morskie, rozgwiazdy, jeżowce, orki morświny i płetwale. Wskutek aktywności wulkanicznej rejonu występują tu łaźnie termalne i gejzery. Mimo surowego klimatu jest to jeden z najbardziej zróżnicowanych ekosystemów.

Film dokumentalny, dwuczęściowy opowiadający o ostatnich i największych nieskażonych wodach morskich i oceanicznych na Ziemi. To terytorium wodne Morza Ochockiego, leżące pomiędzy Półwyspem Kamczackim a japońską wyspą Hokkaido. Wysokie i niskie pływy różnią się tu wysokością 14 metrów, tajfuny i fale tsunami uderzają o brzeg z dziesięciometrowymi falami. Jest to raj dzikich zwierząt, w którym zwierzęta rozwijają się doskonale, są większe, silniejsze i liczniejsze niż gdziekolwiek indziej. Na lądzie mają swój raj olbrzymie brązowe niedźwiedzie i największe na świecie orły morskie. Znajdują się tutaj również łaźnie termalne i gejzery pozostawionych przez najbardziej aktywne wulkany świata. Nieliczni mieszkający tu ludzie są przywiązani do tutejszej natury, widoków, zjawisk przyrodniczych, największych na świecie kolonii ptaków morskich, rozgwiazd, jeżowców, orek, morświnów i płetwali. Dzikie, tajemnicze morze na dalekim wschodzie Rosji... Mimo surowego klimatu - to jeden z najbardziej zróżnicowanych ekosystemów. Kraina skrajności: płynący ogień... i zamarznięty ląd. Życie toczy się tu w cyklach, a flora i fauna wspaniale się rozwija. Niemniej to brutalna walka o przetrwanie. Tylko najsilniejsi wytrzymają moce Natury w rosyjskiej dziczy nad Morzem Ochockim. Pierwszy maja na półwyspie Kamczatka ale zima wciąż trzyma w mocnym uścisku. Na północnym krańcu Morza Ochockiego temperatura spada poniżej minus 40 stopni. W XX wieku na Morzu Ochockim tak intensywnie polowano na walenie, że niemal doprowadziło to do ich wyginięcia. Obecnie wielorybnictwo się tu skończyło i duże ssaki morskie powracają. Humbaki są najczęstszymi gośćmi, ale i inne gatunki zapuszczają się na to dalekie morze, zwane dzikim morzem Rosji.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×