Efekt domina

Tajlandia - życie na sprzedaż, Polska 2019

Dominika Kulczyk jedzie do stolicy Kenii, by ukazać działania Mike'a Wamayi, który dzieci ze slumsów uczy baletu. Mali tancerze nabywają pewności siebie i widzą szansę na realizację marzeń.

 • Gatunek: Cykl reportaży
 • Prowadzący: Dominika Kulczyk

Efekt domina w telewizji

ZwińRozwiń
 • Dzisiaj 16:25 Odcinek 1 (Sezon 6)

  TVN

 • Sobota 24.08.2019 16:30 Odcinek 2 (Sezon 6)

  TVN

 • Sobota 31.08.2019 16:30 Odcinek 3 (Sezon 6)

  TVN

Multimedia

Prowadzący

 • Dominika Kulczyk

Opis programu

ZwińRozwiń

Dzielnica Kibera w Nairobi, stolicy Kenii, to jeden z największych slumsów na świecie. Większość rodzin żyje bez dostępu do wody i sanitariatów, elektryczność jest luksusem, a po zmroku na ulicach robi się niebezpiecznie. W tych warunkach wychował się Mike Wamaya, który dzięki pasji, wytrwałości i ciężkiej pracy został zawodowym tancerzem. Mężczyzna powrócił do Kibery, by podzielić się swoimi umiejętnościami z dziećmi ze slumsów. Chce uczynić z baletu narzędzie do walki o wolność i realizację marzeń. Dominika Kulczyk wspiera jego działania.

Kenia. Stolica kraju Nairobi. Dzielnica Kibera. Jeden z największych slumsów na świecie. To miejsce, w którym mieszkańcy codziennie toczą bezwzględną walkę o przetrwanie. Większość rodzin żyje tu bez dostępu do wody i sanitariatów. Elektryczność jest luksusem. Po zmroku dzielnica staje się śmiertelnie niebezpieczna, szczególnie dla dziewczynek i kobiet. W tych warunkach wychował się Mike Wamaya. Od dziecka mierzył się z brutalną rzeczywistością związaną z życiem w slumsach Nairobi. Jednak wielka pasja do tańca pozwoliła mu z chłopaka pracującego jako mechanik samochodowy zostać zawodowym tancerzem. Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy osiągnął coś, co wydawało się niemożliwe. Został jednym z najlepszych nauczycieli baletu na świecie. Dzisiaj Mike Wamaya dzieli się swoimi umiejętnościami z dziećmi ze slumsów Nairobi. Powrócił tu, aby realizować Project Elimu. Jego głównym celem jest uczynienie z baletu narzędzia do walki o wolność dla dzieci Kibery. Wolność, by robić to, co się kocha i na chwilę zapomnieć o brutalnej rzeczywistości, w której przyszło im żyć. W realizacji tej misji wspiera go Dominika Kulczyk. W Kiberze założycielka rodzinnej organizacji pomocowej Kulczyk Foundation bierze udział w niezwykłym wydarzeniu - przedstawieniu baletowym w slumsach Nairobi. Na prowizorycznej scenie w centralnym miejscu slumsu, wystąpi ponad 100 małych tancerzy. Tutejsze dzieci właśnie w tańcu odnajdują radość życia, nabywają pewności siebie i widzą szansę na realizację swoich marzeń.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×