Ekumeniczna Droga Krzyżowa

Ekumeniczna Droga Krzyżowa, Polska 2018

Jednym z elementów pielgrzymki zorganizowanej przez chrześcijan z Łodzi będzie Ekumeniczna Droga Krzyżowa ulicami Starej Jerozolimy. Uroczystość zakończy się Liturgią Słowa w kościele Zbawiciela.

 • Gatunek: Program religijny

Ekumeniczna Droga Krzyżowa w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Jednym z elementów pielgrzymki zorganizowanej przez chrześcijan z Łodzi będzie Ekumeniczna Droga Krzyżowa ulicami Starej Jerozolimy. Uroczystość zakończy się Liturgią Słowa w luterańskim kościele Zbawiciela. Reportaż prezentuje przebieg wydarzenia. W codziennym gwarze jerozolimskich ulic pokazane zostaną poszczególne części celebracji, jak i reakcja ludzi napotkanych na trasie. Pojawią się też fragmenty komentarzy wygłoszonych przez przedstawicieli różnych Kościołów.

Jednym z elementów pielgrzymki, zorganizowanej wspólnie przez chrześcijan z Łodzi, będzie Ekumeniczna Droga Krzyżowa ulicami Starej Jerozolimy, która zakończy się Liturgią Słowa w luterańskim kościele Zbawiciela. W reportażu pokażemy przebieg tego wydarzenia, nawiązującego do Ekumenicznej Drogi Krzyżowej ulicami Łodzi, w której przez kilkanaście lat, od 2000 roku, uczestniczyli duchowni i wierni różnych wyznań chrześcijańskich miasta. W codziennym gwarze jerozolimskich ulic pokażemy zarówno poszczególne części samej celebracji, jak i reakcję (a może bardziej jej brak) osób, które spotkamy na trasie. Z każdej stacji wybierzemy fragment komentarza wygłoszonego przez przedstawicieli różnych Kościołów, a powtarzającym się motywem będzie fragment Pisma Świętego "wyryty" na elemencie architektury w pobliżu symbolicznego miejsca każdej stacji. Droga krzyżowa zakończy się - nietypowo - Liturgią Słowa w luterańskim kościele Zbawiciela. W materiale przypomnimy też rolę, jaką dla współpracy ekumenicznej miała łódzka droga ekumeniczna, która wymagała od Kościołów pewnego kompromisu związanego z faktem, że odbywała się w Wielki Piątek.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×