Erwin Kruk - Mazur, ewangelik, poeta

Erwin Kruk - Mazur, ewangelik, poeta, Polska 2021

Reportaż o Erwinie Kruku - wybitnym polskim poecie kultywującym mazurską kulturę. Był on aktywnym działaczem ewangelickim, członkiem Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Erwin Kruk - Mazur, ewangelik, poeta w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Reportaż o Erwinie Kruku - wybitnym polskim poecie kultywującym mazurską kulturę. W poezji oraz rozważaniach eseistycznych podejmował on temat tożsamości. Był aktywnym działaczem ewangelickim, członkiem Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz członkiem Synodu Diecezji Mazurskiej. Tożsamość mazurska poety nieodłącznie wiązała się z tożsamością luterańską. Synod Ewangelicko-Augsburski w Polsce ogłosił tok 2021 Rokiem Tożsamości Luterańskiej.

Wspomnienie o Erwinie Kruku, wybitnym poecie polskim, który kultywował mazurską kulturę, podejmował temat tożsamości w swojej poezji oraz rozważaniach eseistycznych. Był także aktywnym działaczem ewangelickim, członkiem Synodu Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego w RP oraz członkiem Synodu Diecezji Mazurskiej, a jego tożsamość mazurska nieodłącznie wiązała się z tożsamością luterańską. To ciekawe zagadnienie w świetle faktu ogłoszenia roku 2021 przez Synod Ewangelicko - Augsburski w Polsce Rokiem Tożsamości Luterańskiej. Program będzie próbą zrozumienia myśli i przekonań w tym względziewybitnego Mazura. .

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×