Fajna Polska

Bieszczady, Polska 2022

Program turystyczno-lifestyle'owy, w którym dziennikarze Telewizji Polskiej odwiedzają różne regiony Polski oraz rozmawiają o polskiej kulturze i o tym, z czego Polska słynie w świecie.

  • Czas trwania: 48 minut, Gatunek: Magazyn turystyczny

Fajna Polska w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Widzowie powitają lato na jachcie dalekomorskim. W skansenie w Szymbarku zobaczą sprowadzone zza oceanu chaty emigrantów z Kaszub. Dotrą też do Jastarni, poznają kulisy powstawania filmu "Kamerdyner" Filipa Bajona, odwiedzą Wdzydze Kiszewskie i spróbują regionalnych dań - zupy rybnej i śledzia po kaszubsku. W finale odcinka zagra Leszek Możdżer, wybitny muzyk i instrumentalista.

W kolejnym odcinku naszego cyklu Ola Grysz pokaże Przemkowi Toczkowi Pojezierze Augustowskie. Prowadzący popłyną w rejs zabytkowym stateczkiem Kanałem Augustowskim, gdzie poznają legendę związaną ze słynną Gołą Zośką. Przemek będzie także tropił wraz z mistrzem obiektywu ślady bobrów, by po wielu godzinach oczekiwań wśród miejscowych bagien, zrobić wreszcie upragnione zdjęcie. Ola pojedzie na długą wyprawę rowerową nad jezioro Wigry i tam pozna historię słynnego klasztoru kamedułów. Mistrz sportów wodnych pokaże Przemkowi i Oli, na co go stać. Wizyta na słynnym dancingu w Albatrosie ujawni prowadzącym największą tajemnicę historii pięknej Beaty, po której pozostał tylko smutek i żal. Przemek zatańczy tam z Olą; oboje poznają pierwowzór legendarnej postaci, znanej ze słynnego przeboju Janusza Laskowskiego "Beata z Albatrosa". Ola opowie również, jak przyrządzić sękacz z 40 jaj według receptury prababek z Sejn. Gwiazdą muzyczną programu będzie Radosław Liszewski, który wyjaśni, dlaczego w Sejnach kawa wypita o świcie, nad brzegiem własnego jeziora smakuje mu najlepiej na świecie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×