Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie - The Best of Szalom na Szerokiej 2017

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie - The Best of Szalom na Szerokiej 2017, Polska 2017

Program przedstawia najlepsze utwory wykonane podczas finału 27. Festiwalu Kultury Żydowskiej. Na ulicy Szerokiej wystąpili Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, Gili Yalo i Neta Elkayam.

  • Czas trwania: 51 minut, Gatunek: Festiwal

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie - The Best of Szalom na Szerokiej 2017 w telewizji

ZwińRozwiń
  • Piątek 10.05.2019 03:10 Odcinek 16

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Program przedstawia najlepsze utwory wykonane podczas finału 27. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Koncert finałowy odbył się 1 lipca 2017 roku. Na ulicy Szerokiej wystąpili Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, Gili Yalo i Neta Elkayam. Festiwal Kultury Żydowskiej odbywa się od 1988 roku w Krakowie. Jest to jeden z największych i najstarszych festiwali tego typu na świecie.

Najlepsze zespoły i utwory finału 27. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, jak zawsze niezwykle bogatego w artystyczne wydarzenia. Festiwal Kultury Żydowskiej jest aktualnie największą tak kompleksową i różnorodną prezentacją tego, czym żyje współczesna kultura żydowska zarówno w Izraelu, jak również w diasporze. O udział w krakowskim festiwalu zabiegają najwybitniejsi artyści, a każdego roku uczestniczy w nim blisko 30 000 osób z całego świata. Koncert stał się już marką samą w sobie i co roku przyciąga na krakowski Kazimierz kilkutysięczną międzynarodową publiczność. W 2017 roku koncert finałowy odbył się 1 lipca. Na ulicy Szerokiej wystąpili: Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, Gili Yalo (Izrael), Neta Elkayam (Izrael).

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×