Freddie Mercury: the Tribute Concert

Freddie Mercury: the Tribute Concert, Wielka Brytania 1992

Koncert, który odbył się 20 kwietnia 1992 roku na stadionie Wembley w Londynie. Celem imprezy było złożenie hołdu wokaliście grupy Queen, Freddiemu Mercury, który 24 listopada 1991 roku zmarł na AIDS.

 • Czas trwania: 88 minut, Gatunek: Koncert
 • Reżyseria: David Mallet

Freddie Mercury: the Tribute Concert w telewizji

ZwińRozwiń

Obsada

 • Brian May
 • Roger Taylor
 • John Deacon

Twórcy

 • David Mallet Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Koncert rockowy, który odbył się 20 kwietnia 1992 roku na stadionie Wembley w Londynie. Celem imprezy było złożenie hołdu wokaliście grupy Queen, Freddiemu Mercury, który 24 listopada 1991 roku zmarł na AIDS. Gospodarzami wieczoru byli trzej pozostali członkowie Queen: Brian May, Roger Taylor i John Deacon. Zaproszonymi gośćmi do udziału w koncercie byli m.in: David Bowie, Def Leppard, U2, Bob Geldof, Guns N' Roses, Elton John, Annie Lennox, Metallica, George Michael, Liza Minnelli, Elizabeth Taylor.

The Freddie Mercury Tribute Concert koncert rockowy, który odbył się 20 kwietnia 1992 roku na stadionie Wembley w Londynie. Celem imprezy było złożenie hołdu wokaliście grupy Queen, Freddiemu Mercury, który pięć miesięcy wcześniej, 24 listopada 1991 roku, zmarł na AIDS. Pieniądze z koncertu przeznaczono na walkę z AIDS. W lutym 1992, na corocznym rozdaniu Brit Awards, Roger Taylor i Brian May ogłosili termin koncertu. 72 tys. biletów zostało sprzedanych w 2 godziny, pomimo że nie było jeszcze wiadomo, kto oprócz Queen wystąpi na Wembley. Szacuje się, że w imprezie udział wzięło około 2 miliardów ludzi na całym świecie, z czego 72 tysiące brało udział na żywo, a reszta przez radio i telewizję. Impreza trwała od godziny 18:00 do 3:00 nad ranem. Gospodarzami wieczoru byli trzej pozostali członkowie Queen: Brian May, Roger Taylor i John Deacon. Zaproszonymi gośćmi do udziału w koncercie byli m.in: David Bowie, Roger Daltrey, Def Leppard, U2, Extreme, Bob Geldof, Spinal Tap, Guns N' Roses, Ian Hunter, Tony Iommi, Elton John, Annie Lennox, Metallica, George Michael, Liza Minnelli, Robert Plant, Mick Ronson, Seal, Lisa Stansfield, Elizabeth Taylor, Paul Young, Zucchero. Kiedy koncert był transmitowany przez MTV, drogą satelitarną grupa U2 zadedykowała Mercury'emu wykonywaną na żywo na koncercie w Waszyngtonie utwór "Until the End of the World".

Komentarze

Skomentuj
 • Fanka (gość)

  Fredek to super talent!!

  20.12.2014 22:02
 • bomba1965@...

  Dobra jazda!

  01.11.2014 22:58
 • polak (gość)

  najlepszy koncert w histori rocka

  06.09.2014 17:02
 • Gdynianin (gość)

  Rest In Peace Freddie ...

  31.03.2014 16:19

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×