Gala nagród Totus 2012

Polska 2012

Gala wyłoni i przybliży sylwetki laureatów nagrody Totus, przyznawanej osobom i instytucjom, których działalność przyczynia się do rangi podniesienia godności człowieka.

  • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Relacja
  • Prowadzący: Grażyna Torbicka

Gala nagród Totus 2012 w telewizji

ZwińRozwiń
  • Sobota 13.10.2012 16:50

    TVP 2

Prowadzący

  • Grażyna Torbicka

Opis programu

ZwińRozwiń

Nagrody Totus to katolickie odznaczenia przyznawane osobom i instytucjom, których działalność przyczynia się do podniesienia rangi godności człowieka. Laureaci wybierani przez Fundację Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia" otrzymają srebrną statuetkę, dyplom i 50 tys. złotych. Nagrody przyznawane są w kategoriach: promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza, osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej, propagowanie nauczania Jana Pawła II oraz Totus medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka.

Nagrody TOTUS to najważniejsze katolickie odznaczenia przyznawane osobom i instytucjom, których działalność przyczynia się do podniesienia wartości i godności człowieka. Nagrody TOTUS przyznawane są od 2000 roku. Gala wyłoni i przybliży sylwetki laureatów nagrodzonych w czterech podstawowych kategoriach: 1. Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno - wychowawcza 2. Osiagnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej 3. Propagowanie nauczania Jana Pawła II 4. TOTUS medialny dla upamiętnienia biskupa Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach. Koncert jest wydarzeniem w ramach obchodzonego co roku Dnia Papieskiego. Uroczysty charakter Gali Nagród TOTUS zostanie podkreślony starannie dobranymi elementami scenograficznymi oraz wprowadzeniem nowych akcentów do dobrze znanej, sprawdzonej formuły tego wydarzenia. Zaproszenie do współpracy w jej przygotowywaniu artystów polskiej sceny muzycznej: Kasi Kowalskiej, Ani Wyszkoni oraz Braci Cugowskich. Galę poprowadzi Grażyna Torbicka. Gala przyznania katolickich Nobli w swym kontekście opierać się będzie na haśle tegorocznego Dnia Papieskiego: "Jan Paweł II Papież Rodzin. W odróżnieniu od dotychczasowej formuły, narracja gali nawiązywać będzie do polskich rodzin oraz ich członków, na których pontyfikat Jana Pawła II miał wpływ lub w sposób szczególny zmienił życie. W tegorocznej edycji będą nagrane krótkie etiudy z rodzinami, mające charakter zapowiedzi kolejnej kategorii.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×