Gaudeamus we Wrocławiu

Polska 2012

Relacja z uroczystych obchodów inauguracji roku akademickiego. We Wrocławiu, na Rynku zbierają się wszystkie chóry akademickie wrocławskich uczelni, by zaśpiewać hymn Gaudeamus igitur.

  • Czas trwania: 5 minut, Gatunek: Felieton

Gaudeamus we Wrocławiu w telewizji

ZwińRozwiń
  • Poniedziałek 01.10.2012 19:20

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Relacja z uroczystych obchodów inauguracji roku akademickiego. We Wrocławiu, na Rynku, wokół pomnika Aleksandra Fredry, zbierają się wszystkie chóry akademickie wrocławskich uczelni. Ponad 200 osób ubranych w togi i birety wspólnie z rektorami, którzy występują w uroczystych strojach, pod wodzą dyrygenta śpiewa hymn akademicki Gaudeamus igitur. Przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Częstochowy przekazuje studentom życzenia na nowy rok akademicki. Uroczystość służy integracji środowiska akademickiego.

1 października - inauguracja roku akademickiego - już od 6 lat jest uroczyście obchodzony we Wrocławiu. Na Rynku, wokół pomnika Aleksandra Fredry, zbierają się wszystkie chóry akademickie wrocławskich uczelni publicznych i prywatnych. Ponad 200 osób ubranych w jednakowe togi i birety w kolorze czarnym wspólnie z rektorami, którzy również występują w swoich uroczystych strojach z gronostajem, pod wodzą dyrygenta śpiewają hymn akademicki Gaudeamus igitur. Przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Częstochowy przekazuje studentom krótkie życzenia na nowy rok akademicki. Uroczystość służy integracji całego środowiska akademickiego i jest niepowtarzalną okazją, aby raz w roku rektorzy zarówno uczelni państwowych, jak i prywatnych spotkali się wspólnie w jednym miejscu. Program 2 TVP na żywo relacjonuje tę uroczystość na swojej antenie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×