Gdańsk, jakiego nie znamy

Polska 2011

Program przybliży widzom nieznane i zapomniane fakty z historii Gdańska oraz przypomni postacie zasłużonych gdańszczan: Celestyna Mrongowiusza i Jana Heweliusza.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Gdańsk, jakiego nie znamy w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Jerzy Lubach Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Gdańsk i jego mieszkańcy odegrali ważną rolę zarówno w dziejach reformacji w Polsce, jak i w rozwoju kultury, sztuki i nauki. Program przybliży widzom nieznane i zapomniane fakty, przypomni postacie zasłużonych gdańszczan: Celestyna Mrongowiusza - twórcy pierwszego słownika polsko-niemieckiego i gramatyki języka polskiego, oraz astronoma Jana Heweliusza.

Mało kto dziś pamięta, że złoty wiek kultury polskiej był powiązany z reformacją w Europie i w Polsce. Gdańsk i jego mieszkańcy odegrali wyjątkowo ważną rolę zarówno w dziejach reformacji w Polsce, jak i w dziejach rozwoju kultury, sztuki i nauki. Program przybliży widzom nieznane i zapomniane fakty z naszej historii, przypomni postacie zasłużonych gdańszczan i ich dzieła, Celestyna Mrongowiusza, który jest twórcą pierwszego słownika polsko - niemieckiego i gramatyki języka polskiego oraz astronoma Jana Heweliusza.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×