Generał "Nil" i rotmistrz Pilecki - w poszukiwaniu bohaterów

Generał "Nil" i rotmistrz Pilecki - w poszukiwaniu bohaterów, Polska 2012

Na warszawskich Powązkach Wojskowych poszukiwane są groby Żołnierzy Wyklętych. Badacze są przekonani, że uda się znaleźć miejsca pochówku m.in. gen. Augusta Emila Fieldorfa i rtm. Witolda Pileckiego.

  • Czas trwania: 23 minut, Gatunek: Reportaż

Generał "Nil" i rotmistrz Pilecki - w poszukiwaniu bohaterów w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Magdalena Belka Scenariusz
  • Łukasz Frątczak Scenariusz
  • Magdalena Belka Autor
  • Łukasz Frątczak Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Na warszawskich Powązkach Wojskowych poszukiwane są groby Żołnierzy Wyklętych; odsłaniana jest jedna z najbardziej strzeżonych tajemnic PRL-owskich służb. Badacze są niemal pewni, że uda się znaleźć miejsca pochówku m.in. generała Augusta Emila Fieldorfa - sławnego "Nila", i rotmistrza Witolda Pileckiego. Pierwszy etap poszukiwań zakończono w sierpniu, w połowie października prace ekshumacyjne zostaną wznowione. Rodziny Żołnierzy Wyklętych od lat czekają na efekty prac IPN-u.

Na warszawskich Powązkach Wojskowych poszukiwane są groby Żołnierzy Wyklętych; jest odsłaniana jedna z najbardziej strzeżonych tajemnic PRL - owskich służb. Badacze są niemal pewni, że uda się znaleźć miejsca pochówku m.in. generała Augusta Emila Fieldorfa - sławnego Nila i rotmistrza Witolda Pileckiego. Od członków rodzin pobrano materiał genetyczny do porównań. Rodziny Żołnierzy Wyklętych czekają wiele lat na efekty prac IPN - u. Czy w końcu będą mogli zapalić świeczkę na grobach swoich bliskich?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×