Grażyna Torbicka zaprasza

Wojciech Pszoniak, Polska 2019

Grażyna Torbicka zaprasza do rozmowy aktorów i reżyserów średniego i młodego pokolenia. Goście opowiedzą o tym, co jest dla nich najważniejsze, co myślą o kinematografii i otaczającym ich świecie.

 • Gatunek: Magazyn filmowy

Grażyna Torbicka zaprasza w telewizji

ZwińRozwiń
 • Jutro 22:20 Odcinek 8 (Sezon 2)

  TVN Fabuła

 • Poniedziałek 03.02.2020 22:30 Odcinek 9 (Sezon 2)

  TVN Fabuła

 • Wtorek 04.02.2020 15:05 Odcinek 8 (Sezon 2)

  TVN Fabuła

 • Sobota 08.02.2020 03:20 Odcinek 9 (Sezon 2)

  TVN Fabuła

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Program Grażyny Torbickiej był realizowany podczas dużych imprez związanych z filmem. Prowadząca spotyka się z wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. To intrygujące rozmowy o miłości do kina, procesie tworzenia i najlepszych produkcjach.

"Grażyna Torbicka zaprasza" w TVN Fabuła to nowa odsłona programu wybitnej dziennikarki filmowej, która w intymnej atmosferze, zaprosi do rozmowy reżyserów i aktorów niepokornych - twórców nowego polskiego kina. Gospodyni programu przeprowadzi pogłębione rozmowy o tym, co jest dla nich najważniejsze, co tak naprawdę myślą o kinie i otaczającym ich świecie. Gośćmi dziennikarki będą postacie, które już z impetem weszły do świata polskiego i europejskiego kina, ale wciąż reprezentują nowe pokolenie artystów. Są bezkompromisowi, odważni, tolerancyjni, stawiają niewygodne pytania, zmieniają spojrzenie na polskie kino, mówią swoim głosem. W programie odpowiemy na pytania: Przeciwko czemu się buntują? Jakie schematy łamią? O czym będzie opowiadać nowe polskie kino? Czy trudne jest przemawianie własnym głosem? Jaka była droga, którą przeszli? Jak widzą swoją przyszłość? Ciekawi kina krytycy i widzowie, zwykle o diagnozę otaczającego nas świata pytają filmowych nestorów polskiego kina. Grażyna Torbicka w tej odsłonie swojego programu daje głos młodszemu pokoleniu. Jest ciekawa ich postrzegania rzeczywistości i przekonana, że to właśnie z tego co mają do powiedzenia, wyłoni się obraz przyszłości polskiego i europejskiego kina. Gośćmi prowadzącej program będą najwybitniejsi aktorzy i reżyserzy średniego i młodego pokolenia. Laureaci nagród m.in Sundance, Berlinale, Karlowe Wary, Orły, Europejskie Nagrody Filmowe, Złote Lwy, Festiwal Kina Niezależnego Off Camera, Paszporty Polityki, Era Nowe Horyzonty i wiele innych. Grażyna Torbicka zaprosiła do rozmowy m.in Agnieszkę Smoczyńską, Piotra Domalewskiego, Jana P. Matuszyńskiego, Jana Komasę, Jagodę Szelc, Bartosza Konopkę, Agnieszkę Żulewską, Martę Prus, Klarę Kochańską, Tomasza Wasilewskiego, Julię Kijowską, Justynę Wasilewską, Annę Zamecką.

Komentarze

Skomentuj
 • Hanka (gość)

  Misiek, a może ty się czymś pożytecznym zajmij w życiu co? Jeśli coś jest tu passe to chyba tylko twoja wypowiedź...

  09.08.2019 22:39
 • MIsiek (gość)

  1. TO zdjęcie to chyba sprzed 20 lat. 2. Słuchałem tej pani wiele razy i uważam, że ma słabą wiedzę na temat świata filmu. Może kiedyś to było to, ale dzisiaj to już jest mocno passe. 3. Proponuję żeby skupiła się na reklamowaniu kremów przeciwzmarszczkowych a nie kinem.

  02.08.2019 16:16
 • Maja

  Przyłączam się do apelu! Po co taka godzina emisji? Żeby nikt tego nie oglądał? Kompletnie bez sensu. Chyba chcecie Grażynie Torbickiej zrobić "niedźwiedzią przysługę", a potem szybko zwolnić.

  08.11.2018 01:22
 • Malgosia (gość)

  A dla kogo te godziny emisji takiego ciekawego programu! Czy może być powtórka w takich godzinach jak ludzie wrócą z pracy???

  07.11.2018 10:35

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 10.0 Głosów: 1

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×