Grochówka z Westerplatte

2015

Grochówka z Westerplatte w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

Bohaterem reportażu jest Wojciech Minczykow, emerytowany żołnierz WP, który wraz z żoną od trzech lat w zrekonstruowanej przez siebie kuchni polowej gotuje zupę i częstuje nią turystów na Westerplatte. Zebrane fundusze przeznacza na zakup militariów związanych z oblężeniem i walką na tym terenie. Kupił i wyremontował działko polowe, moździerz do Wartowni nr 1, oraz inne historyczne akcesoria. Autentyczny pasjonat. jakim jest Minczykow założył Stowarzyszenie Historyczne Fort i wespół z Muzeum Historycznym Miasta Gdańska oraz z Muzeum II Wojny Światowej, stara się o przywrócenie historycznego charakteru Westerplatte.

Komentarze

Skomentuj
 • Kasia (gość)

  Pysznosci polecam!!!

  06.08.2019 12:22
 • Zwiedzający (gość)

  Częstuje grochówką? Raczej sprzedaje grochówkę i nie wydaje żadnego paragonu, choć na straganach tuż obok już paragon otrzymałem. Może kogoś bawią gadki o tym dla kogo jest bala, a dla kogo czarna kiełbasa, mnie raczej średnio. Podobnie jak seksistowskie uwagi. Nie wiem co musi czuć pani która z nim pracuje, bo to chyba jego żona. Warunki higieniczne straszne. Nie zauważyłem, żeby po wyjściu z toalety ten pan przebrany za żołnierza umył ręce, co dość wymownie mówi o jakości gotowanych. Co do tej współpracy z sąsiadującym Muzeum II Wojny, to chyba przesada, bo z jego opowieści wynika zupełnie co innego. Po prostu znalazł facet swój biznes i tyle. A że robi zakupy? Jak każdy kto dba o swoją firmę.

  05.06.2019 22:55
 • Turystka (gość)

  Zjedliśmy z mężem grochówkę na Westerplatte, była przepyszna. Za to nasze dzieci zjadły hamburgery w "budce" przy przystanku autobusowym - niestety i młodsze i starsze dziecko cierpiało potem na nieprzyjemne dolegliwości. Gorąco polecam grochówkę, ale nie polecam nikomu jedzenia z tej "budki"

  01.08.2018 12:51
 • Gdanszczanka zBaden-Baden (gość)

  Co roku jedziemy do Gdanska na urlop i kazdego roku jada z nami inni znajomi ktorym chcemy pokazac jaki Gdansk jest piekny. jednym z glownych miejsc naszego programu jest oczywiscie - Westerplatte, wazne miejsce rozpoczecia II Wojny - miejsce ktore trzeba uczcic !!! ale do tego programu nalezy tez ta pyszna grochowka z kuchni polowej i do tego ten pyszny, swiezy polski chlebek jedzone na swiezym powietrzu....mmhhh nie ma nic wspanialszego !!!!!!!!!!!dziekujemy za ta atrakcje <3

  06.06.2017 19:06
 • Mieszkanka Gdańska (gość)

  Emerytowany żołnierz? Widziałam mężczyznę lat 30. Higiena tego miejsca daje wiele do życzenia. Maczanie chleba w smalcu każdy po kolei ale nikt nie pomyśli o tej "pysznej" mieszance śliny. Przerażający jest brak szacunku dla tak ważnego pod kątem historii miejsca.

  02.05.2017 13:16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×