Historia Zmartwychwstania

Historia Zmartwychwstania, Polska 2019

Okres Wielkiego Postu sprzyja refleksji. W programie zostaną zilustrowane historie z Biblii - m.in. historia stworzenia świata, ofiarowania Izaaka przez Abrahama, Męka Pańska i Zmartwychwstanie.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Historia Zmartwychwstania w telewizji

ZwińRozwiń
  • Niedziela 21.04.2019 09:35

    TVP 1

Opis programu

ZwińRozwiń

Wielka Sobota powinna być dla katolików dniem wyciszenia, w którym można oderwać się od codziennych obowiązków i rozmyślać o sensie życia. Cały okres Wielkiego Postu sprzyja refleksji. W programie zostaną zilustrowane historie z Biblii - historia stworzenia świata, ofiarowania Izaaka przez Abrahama, wyprowadzenie narodu wybranego z Egiptu oraz Męka Pańska, a także Zmartwychwstanie. Animacji towarzyszy muzyka.

Wielka Sobota to szczególny dzień, dzień wyciszenia, kiedy większość z nas chce oderwać się od codziennych obowiązków i bardziej niż zwykle myśli o sensie życia. Cały Wielki Post skłania do takiej refleksji. Dlatego powstał pomysł, aby na antenie Telewizji Polskiej zilustrować część czytań z wigilii Wielkiej Soboty oraz Mękę Pańską. Ma być to swoista podróż przez historię stworzenia i zbawienia narysowana piaskiem na szkle - historia stworzenia świata, historia ofiarowania Izaaka przez Abrahama, wyprowadzenie narodu wybranego z Egiptu oraz wyrysowana piaskiem Męka Pańska aż do samego Zmartwychwstania. Animacja jest przedstawiana równocześnie z muzykami, towarzyszącymi artystce rysującej ręką na piasku.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×