Historyczna wizyta

Polska 2012

Relacja z wizyty patriarchy Moskwy i Wszechrusi Cyryla I, który przyjedzie do Polski na zaproszenie Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Wizyta będzie miała charakter ekumeniczny.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Reportaż

Historyczna wizyta w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Relacja z wizyty patriarchy Moskwy i Wszechrusi Cyryla I, który przyjedzie do Polski na zaproszenie Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Wizyta będzie miała charakter ekumeniczny. W planach jest podpisanie z Kościołem katolickim wspólnego orędzia, którego podstawą są Ewangelia i wspólne wartości będące punktem wyjścia apelu do narodów polskiego i rosyjskiego o porozumienie. 18 i 19 sierpnia patriarcha będzie przewodniczył uroczystościom Święta Przemienienia Pańskiego na Świętej Górze Grabarce.

Reportaż będzie relacją z pobytu w Polsce zwierzchnika Patriarchatu Moskiewskiego patriarchy Cyryla II. To szczególna historyczna wizyta. Po raz pierwszy zwierzchnik Cerkwi rosyjskiej odwiedza Polskę. Czyni to na zaproszenie Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, ale wizyta będzie też miała charakter ekumeniczny. Bowiem podczas tego spotkania zostanie podpisane wspólnego orędzie z Kościołem katolickim w Polsce. Jest to orędzie dwóch Kościołów, żyjących w konkretnych narodach, skierowane nie tylko do swoich wyznawców, ale do wszystkich ludzi dobrej woli o wzajemny dialog i próbę zrozumienia siebie także na płaszczyźnie narodowej. Podstawą orędzia jest to, co łączy, czyli Ewangelia i szukanie wspólnych ewangelicznych wartości. One są także punktem wyjścia z apelem o porozumienie do narodów Oprócz tego patriarcha spotka się z władzami Polski, ale przede wszystkim będzie będzie modlił się z wiernymi cerkwi prawosławnej w Polsce w Hajnówce, Supraślu, Białymstoku. 18 i 19 sierpnia będzie przewodniczył uroczystościom Święta Przemienienia Pańskiego na Św. Górze Grabarce w najważniejszym sanktuarium prawosławnym w Polsce.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×