Interwencja extra

Interwencja extra, Polska 2010

Wydanie specjalne magazynu reporterskiego zajmującego się ludzkimi sprawami, nierzadko dramatami i problemami wymagającymi interwencji.

 • Czas trwania: 15 minut, Gatunek: Magazyn reporterów
 • Prowadzący: Adam Kuklewicz, Michał Bebło

Interwencja extra w telewizji

ZwińRozwiń

Prowadzący

 • Adam Kuklewicz
 • Michał Bebło

Opis programu

ZwińRozwiń

Widzowie mogą zobaczyć efekty dziennikarskich śledztw. Reporterzy interweniują wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Pokonują urzędnicze bariery, pomagają pokrzywdzonym przez los, wykorzystanym i bezbronnym. Wytykają też błędy urzędników. W kilkunastu przypadkach dziennikarze w znaczny sposób przyczynili się do poprawy bytu osób poszkodowanych.

"Interwencja" to przede wszystkim program o ludziach potrzebujących pomocy. O najsłabszych, najbiedniejszych i tych, którzy nie potrafią poradzić sobie z otaczającym ich światem. W związku z tym w 2004 roku przeprowadziliśmy wielka akcję: "Ruszaj z nami by cieszyć się życiem" - ponad 700 wózków inwalidzkich trafiło do rąk najbardziej potrzebujących… za darmo! "Interwencja" to także dziennikarstwo śledcze. Wykrywa afery, pokazuje korupcję lekarzy, nepotyzm urzędników i nieprawidłowości w instytucjach, które mają strzec prawa i porządku. Na tym polu także zostało przeprowadzonych kilka spektakularnych akcji. Najważniejsza z nich to: "Nieuczciwe zakłady pracy chronionej" - dzięki "Interwencji" urzędnicy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dowiedzieli się na co tak naprawdę są przeznaczane przez nich dotacje.

Komentarze

Skomentuj
 • Bartek (gość)

  Witam mam kłopot z Policją w Olsztynie ,Prokuratura i Sądem . Proszę o kontakt lub pomóc Bartek Sprawa "Dotyczy 110 mln zł "

  13.07.2021 22:31
 • Otenbuger (gość)

  Kiedyś było ,,pewne, jak w bank". Obecnie powinno brzmieć ,,okradną Cię, przedewszystkim w banku". Jeżeli ,,jeżeli powirzam swoje pieniądze komuś, kto daję mi gwarację",.... Jest gwarancja z porządnej ,,firmy - banku". Okazuje się że banki są ZŁODZIEJAMI. Nie, twierdzę, że wszystkie...., ależ kogoś trzeba ŻYĆ.

  16.01.2020 21:33
 • Gość M (gość)

  Witam, Panie redaktorze wysłuchałam właśnie relacji i komentarzy zaproszonych gości. Niesamowite co usłyszałam! Informuję że ZUS nie mógł zapytać 84-latki o to, czy pobiera zasiłek z opieki społecznej. Decyzja o dodatku pielęgnacyjnym wydawana jest z urzędu (co było powiedziane), czyli bez uczestniczenia zainteresowanej. Pani otrzymała z ZUS decyzję a następniw wypłatę. Zatem zaproszeni specjaliści nie mogą zarzucać że pracownik ZUS nie poiforował staruszki o tym że może pobierać tylko 1 dodatek, bo nie było takiego kontaktu. Należy czytać decyzję! Nie tylko: ile dostaniemy pieniędzy ale także pouczenie w niej zawarte. Czy pokusili się Państwo o przeczytanie decyzji z MOPS czy z ZUS? Sądząc z wypowiedzi -nie. Proszę o rzetelne przygotowanie do przekazywania takich informacji. Tytuły naukowe, studia prawnicze czy zawód dziennikarza do czegoś zobowiązuje.

  17.10.2019 22:00

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×