Ira Goetz

Ira Goetz, Polska 2018

Żydowski chłopiec dzieciństwo spędził w bieckim sztetlu. Jako młodzieniec tułał się w niemieckich nazistowskich obozach pracy. Bohater uważa, że przeżył dzięki szeregowi cudów dokonanych z woli bożej.

  • Czas trwania: 46 minut, Gatunek: Reportaż

Ira Goetz w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o życiu żydowskiego dziecka wychowanego w bieckim sztetlu. Schronienie zostało zburzone przez nazistów, a chłopiec ocalał dzięki pomocy gospodarza. Jako młodzieniec tułał się w niemieckich nazistowskich obozach pracy na terenie Generalnej Guberni i Rzeszy. Bohater reportażu uważa, że przeżył dzięki szeregowi cudów dokonanych z woli bożej.

Tematem reportażu jest opowieść o życiu żydowskiego dziecka wychowanego w bieckim sztetlu, brutalnie zburzonym nazistowską eksterminacją, ocalałego dzięki pomocy polskiego gospodarza, o wstrząsającym losie młodzieńca tułającego się po niemieckich nazistowskich obozach pracy na terenie Generalnej Guberni i Rzeszy i walczącego o każdy dzień życia. "Jestem dowodem na pasmo boskich cudów, [Bóg] chciał, bym przeżył" - tak mówi o swoich losach, o swoim życiu bohater reportażu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×