Islandzkie inspirancje

0

Riaan Manser w ciągu sześciu miesięcy przepłynął kajakiem ponad pięć tysięcy kilometrów, okrążając Islandię. Towarzyszył mu Dan Skinstad, który cierpi na porażenie mózgowe.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Turystyka

Islandzkie inspirancje w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Riaan Manser był pierwszym człowiekiem, który rowerem objechał dookoła frykę, zdobywając tytuł "Podróżnika roku 2006". Trzy lata później pobił kolejny rekord opływając w pojedynkę kajakiem Madagaskar. Tym razem wybrał lodowate wody Morza Północnego i w ciągu sześciu miesięcy przepłynął kajakiem ponad pięć tysięcy kilometrów, okrążając Islandię. Towarzyszył mu Dan Skinstad, który cierpi na porażenie mózgowe.

Przez ostatnie pięć lat Riaan Manser, podróżując samotnie po świecie, stał się symbolem determinacji. Był pierwszym człowiekiem, który rowerem objechał dookoła całą Afrykę, zdobywając tytuł "Podróżnika roku 2006". Trzy lata później pobił kolejny rekord opływając w pojedynkę Madagaskar kajakiem. Tym razem wybrał lodowate wody Morza Północnego i w ciągu sześciu miesięcy przepłynął kajakiem ponad pięć tysięcy kilometrów, okrążając Islandię. Musiał przywyknąć do mroźnego klimatu, ale tym razem nie był sam. Towarzyszył mu partner w podróży, Dan Skinstad, który cierpi na porażenie mózgowe. To była wyprawa nieporównywalna z żadną inną: Riaan musiał prowadzić Dana przez lodowate wody, wśród groźnych skał, a Dan musiał zebrać wszystkie siły, by pokonać własną słabość. Nie było to łatwe zadanie, ale wspólnie udało im się przeżyć niezwykłą przygodę pełną odwagi, przyjaźni i inspiracji.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×