Ja bym z takim papieżem nie wytrzymał...

Ja bym z takim papieżem nie wytrzymał..., Polska 2008

Film składa się m.in. z najważniejszych momentów papieskich pielgrzymek do Polski, urywków homilii Ojca Świętego, spotkań z wiernymi i z młodzieżą.

  • Czas trwania: 29 minut, Gatunek: Reportaż
  • Reżyseria: Piotr Kot

Ja bym z takim papieżem nie wytrzymał... w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Piotr Kot Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film składa się m.in. z najważniejszych momentów papieskich pielgrzymek do Polski, urywków homilii Ojca Świętego, spotkań z wiernymi i z młodzieżą. Pokazane są też wybór Karola Wojtyły na papieża i jego pierwsze słowa z balkonu bazyliki św. Piotra, spotkania i śpiew na balkonie kurii w Gnieźnie, wieczór spędzony z klerykami i młodymi ludźmi na wałach jasnogórskich, spotkanie papieża z państwem Milewskimi czy też odwiedziny w rodzinnych Wadowicach.

"Tu wszystko się zaczęło" - mówił Jan Paweł II na wadowickim rynku podczas pielgrzymki do Polski w 1999 r. W ciagu 26 lat pontyfikatu powracał do ojczyzny jako papież - dobry ojciec i przyjaciel. Były to szczególne wizyty w ojczyźnie, w ważnych dla Polski czasach, ale zawsze były to też podróże sentymentalne. Film zawiera najważniejsze fragmenty papieskich pielgrzymek do Polski, urywki homilii Ojca Świętego, spotkań z wiernymi i z młodzieżą. Także wiele scen, które na zawsze zapadły w serca wiernych, takich jak: wybór Karola Wojtyły na papieża i jego pierwsze słowa z balkonu Bazyliki Świętego Piotra, wspólne spotkania i śpiew na balkonie Kurii w Gnieźnie, wieczór spędzony z klerykami i młodymi ludźmi na jasnogórskich wałach, spotkanie papieża z rodziną rolniczą - państwem Milewskimi czy też odwiedziny w rodzinnym mieście - Wadowicach. Materiały filmowe przedstawiają wyjątkowy portret Jana Pawła II, papieża, który prowadził miliony ludzi i pozostawił trwały ślad we współczesnej historii. Zapis słów papieża Polaka daje nam możliwość obcowania z Janem Pawłem II, a przede wszystkim przypominania sobie tych wzniosłych chwil, które mogliśmy dzięki niemu przeżyć.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×