Jan Kalwin w baptystycznej tradycji

Polska 2010

W Kościele Chrześcijan Baptystów odbyła się konferencja analizująca wpływ Jana Kalwina na teologię i duchowość baptystyczną. W programie najciekawsze wątki dotyczące tego tematu.

  • Czas trwania: 20 minut, Gatunek: Reportaż

Jan Kalwin w baptystycznej tradycji w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W 2009 roku minęła 500. rocznica urodzin Jana Kalwina (1509-1564), jednego z najwybitniejszych teologów chrześcijańskich. Z tej okazji w Kościele Chrześcijan Baptystów odbyła się konferencja naukowa analizująca wpływ Jana Kalwina na teologię i duchowość baptystyczną. Badanie tego tematu ujawniło, że nurt kalwiński w baptyzmie jest żywy do dziś. W programie zostaną przedstawione najciekawsze wątki dotyczące tej kwestii.

W 2009 roku minęła 500. rocznica urodzin Jana Kalwina (1509 - 1564) - jednego z najwybitniejszych teologów chrześcijańskich. Z tej okazji w Kościele Chrześcijan Baptystów odbyła się konferencja naukowa analizująca wpływ Jana Kalwina na teologię i duchowość baptystyczną. Analiza tych tematów ujawniła też, że nurt kalwiński w baptyzmie (również polskim) jest bardzo żywy do dzisiaj. W programie zostaną przedstawione najciekawsze wątki dotyczące tego tematu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×