Jan Paweł II - papież rodziny - koncert z okazji Dnia Papieskiego

Polska 2012

Koncert poświęcony tematyce rodziny, a w szczególności rodzinom wielodzietnym. Gościem specjalnym będzie Paddy Kelly - członek znanej muzykującej rodziny, The Kelly Family.

  • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Koncert
  • Prowadzący: Paweł Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Jan Paweł II - papież rodziny - koncert z okazji Dnia Papieskiego w telewizji

ZwińRozwiń
  • Niedziela 14.10.2012 15:50

    TVP 1

Prowadzący

  • Paweł Królikowski
  • Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Opis programu

ZwińRozwiń

Koncert poświęcony tematyce rodziny, a w szczególności rodzinom wielodzietnym. Odbędzie się przy świątyni św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Zgodnie z nauczaniem Kościoła rodzina jest domowym Kościołem i podstawową wspólnotą wiary. Gościem specjalnym koncertu będzie Paddy Kelly, który jest członkiem jednej z najbardziej znanych muzykujących rodzin na świecie - The Kelly Family. Między występami artystów widzowie usłyszą i zobaczą archiwalne nagrania śpiewającego i modlącego się papieża, który wiele mówił o rodzinie.

Koncert "Jan Paweł II - Papież Rodziny" odbędzie się pod świątynią św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Koncert dedykowany jest rodzinom, zwłaszcza rodzinom wielodzietnym. Zgodnie z nauczaniem Kościoła rodzina jest domowym Kościołem i podstawową wspólnotą wiary. Można powiedzieć, że taki jest Kościół, jakie są rodziny, które go tworzą. W naszym kraju panuje powszechne przekonanie, że rodzina wielodzietna musi być rodziną patologiczną. Podczas koncertu pokażemy, że jest to bardzo krzywdząca opinia, bo w Polsce żyje wiele rodzin mających kilkoro dzieci, które żyją dostatnio i szczęśliwie. Mają wspólne zainteresowania i wzajemnie się wspierają. Ukażemy to w krótkich filmowych portretach przedstawiających takie rodziny. Także rodzinne będzie muzykowanie. Na scenie zobaczymy najbardziej znane muzykujące i śpiewające rodziny: Piotr i Wojciech Cugowscy; Maja Sikorowska i Andrzej Sikorowski; Natalia Niemen i Mate; Dzieci z Brodą; rodzina Steczkowskich, zespół Pectus. Gościem specjalnym koncertu będzie Paddy Kelly, który jest członkiem jednej z najbardziej znanych, muzykujących rodzin na świecie - The Kelly Family. Prowadzącymi koncert będzie rodzina aktorska Królikowskich: Paweł i jego żona Małgorzata Ostrowska Królikowska oraz ich dzieci. Jak zawsze przy okazji takich koncertów sięgniemy do słów Ojca Świętego Jana Pawła II. W tym roku przypomnimy to, co papież mówił o rodzinie. Między występami artystów usłyszymy i zobaczymy oryginalne, archiwalne nagrania śpiewającego i modlącego się papieża.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×