Jedność Kościoła

Polska 2011

Kościół ewangelicko-reformowany, chcąc dochować wierności Słowu Bożemu, poddał się reformie. Dąży do wspólnoty i ekumenizmu, widząc w tym zadanie dla chrześcijan.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Reportaż

Jedność Kościoła w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Wspólnota wierzących tworząca Kościół ewangelicko-reformowany w Polsce wyznaje, że Pismo Święte, czyli księgi kanoniczne Starego i Nowego Testamentu, jest jedyną podstawą wiary i normą życia. Wraz z całym Kościołem powszechnym przyjmuje apostolskie, nicejsko-konstantynopolitanskie i atanazjańskie wyznanie wiary. Kościół ewangelicko-reformowany, chcąc dochować wierności Słowu Bożemu, poddał się reformie, której proces nieustannie trwa w Kościele Bożym. Dąży do wspólnoty i ekumenizmu, widząc w tym zadanie dla chrześcijan.

Wszechmocny Bóg, Ojciec, Stwórca nieba i ziemi, który panuje nad wszystkim, co istnieje, posłał swego jedynego Syna, Jezusa Chrystusa, jako Zbawcę grzesznego stworzenia. On to mocą Ducha Świętego wybiera spośród całej ludzkości swój Kościół i rządzi nim jako jedyny Pan i Głowa. A Kościół ewangelicko - reformowany, jak i inne Kościoły, są cząstką Kościoła powszechnego, powołanego przez Jezusa Chrystusa. Wspólnota wierzących tworząca Kościół ewangelicko - reformowany w Polsce, wyznaje, że Pismo Święte, czyli księgi kanoniczne Starego i Nowego Testamentu, są jedyną podstawą wiary i normą życia. Wraz z całym Kościołem powszechnym przyjmuje apostolskie, nicejsko - konstantynopolitanskie i atanazjańskie wyznanie wiary. Uznaje, że wykład zasad wiary został systematycznie przedstawiony w II Konfesji Helweckiej, w Katechizmie Heidelberskim i w Konfesji Sandomierskiej. Za wzór formy nabożeństwa i innych posług religijnych uznaje Agendę Gdańską. Kościół ewangelicko - reformowany chcąc dochować wierności Słowu Bożemu poddał się reformie, której proces nieustannie trwa w Kościele Bożym. Dąży do wspólnoty i ekumenizmu, widząc w tym zadanie dla chrześcijan. Czym jest ekumenizm? Codzienną pracą na rzecz jedności chrześcijan, dialogiem różnych wyznań oraz próbą wzajemnego zrozumienia, a także kształtowaniem świadomej postawy tolerancji i szacunku wobec bliźnich oraz ich tradycji religijnych. Czy jest to sprawa specjalnie do tego powołanych komisji kościelnych, czy zwykłych chrześcijan? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w reportażu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

    Ocena społeczności: - Głosów: 0

    Hity dnia

    Wszystkie hity »

    Logowanie

    Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

    ×