Jesień życia

Polska 2012

Program przybliża działalność domu opieki nad ludźmi starszymi i niepełnosprawnymi "Emaus", który prowadzony jest przez ewangelicki diakonat żeński "Eben Ezer".

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Reportaż

Jesień życia w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Program porusza temat starości, zwanej często jesienią życia. Nie dla wszystkich ten czas to okres spokoju, spędzony w otoczeniu bliskich. Na skutek różnych wydarzeń wiele osób pod koniec życia jest skazanych na samotność. Namiastkę domowego ciepła mogą znaleźć w domach opieki. Jednym z nich jest dom opieki nad ludźmi starszymi i niepełnosprawnymi "Emaus", prowadzony przez ewangelicki diakonat żeński "Eben Ezer". Dom położony jest w beskidzkiej wiosce Dzięgielów.

Starość jest często nazywana jesienią życia. Każdy z nas ma nadzieję, że będzie to okres spokoju, odpoczynku i nagrody za owocne życie. Myślimy, że swoje ostatnie lata spędzimy szczęśliwie - w rodzinie, otoczeni ciepłem domowego ogniska. Niestety, często zdarza się, że wiele osób pod koniec swych dni, wskutek różnych wydarzeń żyje w samotności. Wówczas spokój i namiastkę domowego ciepła znajdują w miejscach takich, jak Emaus. Dom Opieki nad ludźmi starszymi i niepełnosprawnymi Emaus mieści się w malowniczej beskidzkiej wiosce Dzięgielów. Jest prowadzony przez ewangelicki Diakonat Żeński Eben Ezer. Przełożoną diakonatu jest Ewa Cieślar. W programie dowiemy się, czym jest służba dla innych ludzi, jak godnie przeżyć jesień życia i jak rozmawiać o sprawach najtrudniejszych i wierze w obliczu śmierci.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×