Języczek u wagi

Jak nie wpaść w językową zasadzkę..., Polska 2022

Program o języku polskim, prezentujący ciekawostki i wskazówki dotyczące poprawności językowej, przydatne w wielu sytuacjach życia codziennego.

  • Czas trwania: 6 minut, Gatunek: Magazyn

Języczek u wagi w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Tym razem zajrzymy do dokumentów, paszportów czy dowodów osobistych dlaczego? To językowa zagadka, którą rozwiąże nasz ekspert dr hab. Rafał Zimny, językoznawca z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Nie zabraknie również niespodzianek w zaciszu Ogrodu Botanicznego UKW w Bydgoszczy.

Celem jest prezentacja najważniejszych zagadnień z zakresu poprawności językowej. Konstrukcja programu zakłada wskazanie: najczęstszych błędów językowych, największych trudności i delematów w mowie i w piśmie, np. stosowanie interpunkcji, Punktem wyjścia w każdym odcinku będą wypowiedzi mieszkańców, dotyczące wskazanego zagadnienia. W programie jest spodziewany udział eksperta, dra hab. Rafała Zimnego, prof. nadzw. UKW, językoznawcy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, członka Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. Ekspert odpowiada na pytania internautów związane z poruszaną problematyką.

Komentarze

Skomentuj
  • Adam Adamczuk (gość)

    Interesuje mnie znaczenie słowa ,,porównanie,, . Dużo osób cytuje zdanie ,,nie można porównać.,. ,,.Moim zdaniem jest to błąd ponieważ porównanie kilku rzeczy lub osób daje jasny wynik z czym lub z kim mamy do czynienia..Jesli nie porównanie to jak nazwać czynność w trakcie której ustalamy który samochód lub osoba jest tym czego szukamy ??

    02.05.2021 10:59

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×