Józef Stefani - Msza polska

Polska 1996

"Msza polska" Józefa Stefaniego na chór żeński, solistę i orkiestrę smyczkową została napisana w 1843 roku. Kompozytor zatytułował ją "Z odgłosem wdzięcznych pieni".

 • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Koncert

Józef Stefani - Msza polska w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

"Msza polska" Józefa Stefaniego na chór żeński, solistę i orkiestrę smyczkową została napisana w 1843 roku. Kompozytor zatytułował ją "Z odgłosem wdzięcznych pieni". Msza pozostawała do niedawna w rękopisach, w zbiorach archiwalnych WTM. Partyturę opracował dyrygent - Bogdan Gola. Dzieło zostało wykonane po raz pierwszy w kwietniu 1996 r. w ramach obchodów 125-lecia WTM.

"Msza polska" Józefa Stefaniego na chór żeński, solistę i orkiestrę smyczkową została napisana w 1843 roku. Kompozytor zatytułował ją "Z odgłosem wdzięcznych pieni". Msza pozostawała do niedawna w rękopisach, w zbiorach archiwalnych WTM. Partyturę opracował dyrygent - Bogdan Gola. Dzieło zostało wykonane po raz pierwszy w ubiegłym stuleciu, w kwietniu 1996 r. w ramach obchodów 125-lecia WTM. Program zarejestrowano w jednym z najpiękniejszych kościołów Warszawy - w kościele św. Anny.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×