Kabaret Kur - Opole '78

Kabaret Kur - Opole '78, Polska 1978

W cyklu Klasyka polskiego kabaretu widzowie zobaczą kabaret Kur, który powstał w 1974 r. z inicjatywy Andrzeja Strzeleckiego. W 1978 r. formacja wystąpiła w Opolu.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Kabaret i satyra

Kabaret Kur - Opole '78 w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Andrzej Strzelecki Scenariusz
  • Andrzej Strzelecki Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

W cyklu Klasyka polskiego kabaretu przypominani są najwybitniejsi polscy twórcy kabaretowi oraz programy z archiwum TVP. Kabaret Kur powstał w 1974 r. z inicjatywy Andrzeja Strzeleckiego, ówczesnego studenta PWST. Formację tworzyli także Krzysztof Majchrzak, Wiktor Zborowski, Joachim Lamża i Paweł Wawrzecki. Pierwsze przedstawienia grali w szkole teatralnej. W 1978 r. wystąpili w Opolu. Zaprezentowali m.in. wywiad z poetką ludową, numer z piciem wody, a także mozambijskie czworaczki śpiewające.

Kabaret Kur powstał w 1974 roku z inicjatywy Andrzeja Strzeleckiego, ówczesnego studenta PWST. Tworzyli go także Krzysztof Majchrzak, Wiktor Zborowski, Joachim Lamża i Paweł Wawrzecki. Pierwsze przedstawienia odbyły się w szkole teatralnej. Twórcy kabaretu za entuzjazm i młodość zyskali uzanie publiczności. Mieli dość naiwne wyobrażenia o życiu i do wszystkiego podchodzili z ogromnym luzem. To była ich siła. Mimo sporów na temat sztuki wiązał ich wspólny sposób myślenia, wspólna estetyka. W 1978 roku wystąpili w Opolu. W brawurowym programie zaprezentowali m.in. wywiad z poetką ludową (ubrany tylko w spódnicę i chustę Majchrzak), która recytowała swój wiersz ("góry moje góry") i poprawiała chustę tak, że co chwila ukazywała się owłosiona klatka piersiowa poetki. Był też numer z piciem wody, a także Mozambijskie czworaczki śpiewające: "wiwat Polonia, wiwat Mozambik, wi nam wiengiel, mi wam banana.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×