Kabaret na żywo

Kabaretowy Koncert Życzeń, Polska 2019

Program na żywo z udziałem publiczności, tchnący w widzów solidną dawkę dobrego humoru. Gospodarzem każdego wieczoru będzie inny kabaret, który do udziału w programie zaprosi kilku wykonawców.

  • Gatunek: Kabaret i satyra
  • Reżyseria: Beata Harasimowicz

Kabaret na żywo w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Beata Harasimowicz Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Program na żywo z udziałem publiczności, tchnący w widzów niezbędną do życia, solidną dawkę śmiechu i dobrego humoru. Polacy kochają kabaret, lubią się śmiać z otaczającej rzeczywistości, ale też chętnie z samych siebie, czego dowodzi widownia telewizyjnych kabaretonów. Gospodarzem każdego wieczoru będzie inny kabaret, który do udziału w programie zaprosi kilku wykonawców. W każdym odcinku wystąpi jedna z gwiazd muzycznych, by spróbować sił w skeczu i wykonać jedną ze swoich piosenek.

Polacy kochają kabaret. Lubią śmiać się z otaczającej rzeczywistości, ale też chętnie z samych siebie, czego dowodzi wielomilionowa widownia telewizyjnych kabaretonów. Jeszcze przed wojną powstał słynny kabaret "Qui Pro Quo" z udziałem Hanki Ordonówny czy Adolfa Dymszy do którego teksty pisał m.in. Julian Tuwim. W czasach PRL-u kabarety były prawdziwym wentylem bezpieczeństwa, choć prześladowane przez cenzurę, skutecznie przemieniały szarą i smutną rzeczywistość władzy i pustych sklepowych półek w chwile wytchnienia i uśmiechu. Zawsze inteligentnie z dystansem i humorem. Tradycję kabaretową mamy bogatą i spektakularną, bo tworzoną przez niezwykłych artystów, wspaniałych aktorów, zdolnych kompozytorów i tekściarzy. Od "Kabaretu Starszych Panów" Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, przez radiowy "Podwieczorek przy mikrofonie", kabaret "Pod Egidą" Jana Pietrzaka oraz kabaret "Dudek" Edwarda Dziewońskiego z plejadą takich aktorskich osobowości jak Irena Kwiatkowska, Wiesław Gołas, Magdalena Zawadzka czy Jan Kobuszewski. W latach 70. gwiazdą pierwszej wielkości został kabaret "TEY" Zenona Laskowika i Bohdana Smolenia. Mniej więcej w tym czasie pierwsze sukcesy odnosili specjaliści od kabaretowych monologów, dziś powiedzielibyśmy stand-uperzy Marcin Daniec czy Jerzy Kryszak. Lata 80. to niezapomniany kabaret "Potem" i telewizyjny "Kabaret Olgi Lipińskiej", a w latach 90. nastąpił prawdziwy wysyp grup i indywidualności kabaretowych różnych w formie i treści - od muzycznych jak kabaret "OT.TO" czy "Grupy MoCarta", aż po milczącego… Ireneusza Krosnego. Do tej bogatej tradycji w najlepszej, współczesnej i bliskiej widzowi formie kabaretu na żywo, nawiążą najzabawniejsi topowi artyści. Na scenie programu "Kabaret na żywo" pojawią się m.in.: Kabaret Moralnego Niepokoju z Robertem "Góralem" Górskim na czele, Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Smile, Kabaret Młodych Panów czy Grupa Mocarta. W programie wystąpią również takie gwiazdy jak: Marcin Daniec, Artur Andrus, Stanisław Tym, Jerzy Kryszak, Katarzyna Pakosińska, Cezary Pazura czy gwiazda stand-up'u Abelard Giza. Każdy z kabaretowych wieczorów będzie doskonałą okazją do prezentacji najdowcipniejszych premierowych i hitowych skeczy i piosenek na wybrany temat. Gospodarzem i prowadzącym każdego wieczoru będzie inny kabaret, który do udziału w programie zaprosi kilku wykonawców. Każdy odcinek nowego kabaretowego show uświetni swoim udziałem jedna z muzycznych gwiazd, by spróbować swoich sił w skeczu i wykonać jedną ze swoich piosenek.

Komentarze

Skomentuj
  • Andrew (gość)

    Super kabarety

    17.02.2019 20:16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×