Kabaretowa Noc Listopadowa 2015 - Maraton Niepodległości

Do biegu - start!, Polska 2015

Autorzy programu proponują widzom maraton z okazji Święta Niepodległości. W wyścigu bierze udział cała Polska, pokazana w niepodległościowym, patriotycznym i świątecznym kabaretonie.

 • Czas trwania: 59 minut, Gatunek: Kabaret i satyra
 • Prowadzący: Robert Górski, Marcin Wójcik

Kabaretowa Noc Listopadowa 2015 - Maraton Niepodległości w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Robert Górski
 • Marcin Wójcik

Twórcy

 • Marcin Zawistowski Scenografia
 • Robert Górski Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Autorzy programu podążają za modą na bieganie - proponują widzom maraton z okazji Święta Niepodległości. Dookoła Polski biegną władze i elektorat, sławni oraz znani tylko w rodzinach, prawicowcy, lewicowcy, bezpartyjni, uczniowie i nauczyciele. W wyścigu bierze udział cała Polska, pokazana w niepodległościowym, patriotycznym i świątecznym kabaretonie. Wystąpią: Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Jerzy Kryszak, Grupa MoCarta, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret na Koniec Świata oraz Chyba, Czesuaf, Smile i Ciach.

Program montażowy Kabaretowej Nocy Listopadowej. Temat wiodący to bieg dookoła Polski. Biegną władze i elektorat, sławni i znani tylko w swoich rodzinach, prawicowcy, lewicowcy i zupełnie bezpartyjni, uczniowie i nauczyciele. Jednym słowem w tym maratonie biegnie cała Polska, którą opisujemy i pokazujemy w niepodległościowym, patriotycznym, świątecznym kabaretonie. Wystąpią: Robert Górski i Marcin Wójcik (para dziennikarzy, komentartorów sportowych), Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Jerzy Kryszak, Grupa MoCarta, Smile, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Ciach, Kabaret Na Koniec Świata, Kabaret Chyba, Kabaret Czesuaf.

Komentarze

Skomentuj
 • krt (gość)

  Wstyd, wstyd, wstyd i z czego tu się śmiać. Poziom marny ale skoro dziennikarze nieprofesjonalni to i kabarety też mogą być denne. Radzę mniej polityki a jak już to z sytuacji śmiesznych lub żenujących np. wyskakiwanie na stołek przez byłego prezydenta. Tymczasem ośmieszani są na na siłę porządni ludzie ( pan Kryszak).

  15.11.2015 17:58
 • Urszula (gość)

  Tam była Urszula?

  11.11.2015 23:33
 • pylek (gość)

  dla mnie ta listopadowa noc kabaretowa 2015 to dno :(

  11.11.2015 22:30
 • Ewelina (gość)

  Kabaret polityczny w Polsce ma swoja tradycje. I za komuny byl i teraz jest wentylem przez ktory upuscic mozna mase frustracji. Po to jest. A Tel publiczna dzis puszczala rozne ciekawe programy o historii i postawach patriotycznych na roznych kanalach. Wystarczylo sie tylko tylko zainteresowac. Nie mozna na nasza historie patrzec tylko z przejeciem, bo grozi to nadeciem!:) pizdrawiam

  11.11.2015 21:52
 • max (gość)

  Chodzi tylko o to że z pewnych rzeczy nie powinno robić się kabaretu. Historię mamy trudną, walka o niepodległość pochłonęła wiele istnień, wiele ran jest wciąż niezagojonych, nie rozwiązuje się spraw trudnych, a próbuje robić się z tego polityczny kabaret, a często są to autentyczne ludzkie tragedie.

  Dam taki przykład Francuzi śmieją się z 2 wojny światowej np. serial Alo alo ale ich rząd kolaborował z Nazistami w przeciwieństwie do Polskiego oraz we Francji i Anglii łącznie zginęło ok. 800 tyś ludzi podczas gdy podobna liczba Polaków zginęła tylko w samej Warszawie.

  Podobnie o współczesnych problemach np. górników czy imigrantów mogą śmiać się tylko ignoranci o zerowej empatii.

  11.11.2015 21:09
 • do max,. (gość)

  Goń się leszczu!

  11.11.2015 19:41
 • Master (gość)

  Do max: czas sięgnąć po leki. Ogarnij się neandertalczyku. Kabaret też jest częścią naszej kultury, więc nie widzę kompletnie problemu w tym, że dziś będzie w tv publicznej.

  11.11.2015 19:23
 • tolek (gość)

  Żeby oglądać kabaret 11 listopada trzeba mieć trochę dystansu do otaczającego nas świata. Dzisiaj w telewizji było wiele programów poświęconych odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

  11.11.2015 18:59
 • Liban (gość)

  Kiedyś trzeba puścić kabaret

  11.11.2015 17:48
 • max (gość)

  TVP i ten program są finansowane z naszych pieniędzy więc nie jest mi obojętne co poszczają szczególnie w Święto Niepodległości. Zamiast krzewienia postaw patriotycznych TV publiczna wyśmiewa się z patriotów. To jest niedopuszczalne.

  11.11.2015 16:32
 • Do maxa (gość)

  Już nie przesadzaj...nie jesteś sam w tym kraju, skoro Ci to nie odpowiada to po prostu nie oglądaj :)

  11.11.2015 16:19
 • max (gość)

  Zamiast patriotycznego fabularnego filmu z okazji Święta Niepodległości lub przynajmniej filmu dokumentalnego mówiącego o tamtych wydarzeniach, bohaterach dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce, telewizja z nazwy publiczna serwuje nam prześmiewczy kabaret. WSTYD i HAŃBA! Mam nadzieje już niedługo zmienią się władze TVP i kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości telewizja będzie już godnie świętować.

  11.11.2015 15:30
 • ciekawska (gość)

  Gdzie Paranienormalni?

  09.11.2015 20:05

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×